Przejdź do treści
Oskard-archiwum 9 grudnia 19:00

Matylda/Łukasiewicz | KONCERT

W 2022 Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz zmierzyli się z tematem przemijania, śmierci i żałoby na płycie Polskich Znaków. Matylda użyczyła swoich umiejętności wizualnych (teledyski) oraz wokalnych.

Teraz kontynuują współpracę we dwójkę, mają gotowy album.

„Razem zastanawiamy się, jak się żyje kobiecie i mężczyźnie we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Zwykłe życie, niezwykła forma.” – Matylda/Łukasiewicz.

Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły.

Matylda to dobrze znana kreska Instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematem niewygodnym.

Kilka miesięcy temu skutecznie zwrócili na siebie uwagę pierwszym utworem „Matka” – piosenką wyrazistą i odważną, oprawioną filmowym teledyskiem.

Została bardzo dobrze przyjęta i pięła się po listach przebojów, m.in. w Radiu 357

ZOBACZ teledysk do utworu ,,Matka”

Matylda/Łukasiewicz z nową wersją „Nie stało się nic”

Polska poznała utwór „Nie stało się nic” w 1997 r. za sprawą Roberta Gawlińskiego. To właśnie jeden z najpopularniejszych artystów rockowych tamtych lat stworzył hit, który śpiewał niemal każdy. Teraz poznajemy ten tytuł w zupełnie nowej odsłonie. Duet Matyldy Damięckiej i Radka Łukasiewicza przygotował własną interpretację utworu, która swoje korzenie znajduje w mrocznym electro-popie.

Nowa wersja piosenki powstała na potrzeby premiery drugiego sezonu serialu audio „Mierzeja” Braci Miłoszewskich i bardzo przypadła do gustu Robertowi Gawlińskiemu:

„Jestem pod wrażeniem! Nie znałem Matyldy jako wokalistki, ma ogromną muzykalność i bardzo ciekawą barwę głosu. To najlepszy cover tej piosenki, jaki słyszałem – fenomenalnie stworzony klimat i wyjątkowa aranżacja.”

ZOBACZ teledysk

Zobacz artystów na social mediach:

FB: https://www.facebook.com/matyldalukasiewicz

Instagram: https://www.instagram.com/matylda_lukasiewicz/