Przejdź do treści
Archiwum 10 marca 2024 17.00

Mężczyźni z pasją 2024 | KMK 2024

Już po raz trzeci w ramach projektu Konin Miasto Kobiet zorganizowane zostanie spotkanie „Mężczyźni z pasją”. Dwie pierwsze odsłony tego wydarzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony publiczności. Wystąpili podczas nich m.in. Andrzej Dragan, Piotr Niwald, Radek Ładczuk i Kamil Wasicki.

Pomysłodawcami panelu są sami panowie, którzy zapragnęli zaznaczyć swoją obecność w bogatym programie projektu Konin Miasto Kobiet. Spotkanie w tym roku poprowadzi ponownie Bartek Nowakowski z CKiS w Koninie. Porozmawia on z zaproszonymi „mężczyznami z pasją” o ich zainteresowaniach, w których spełniają się zawodowo lub „po godzinach”. Gośćmi  wydarzenia są przedstawiciele świata kultury, nauki czy biznesu.

W tym roku nasze zaproszenie przyjęli:

Marek Dudziak

Urodził się w Poznaniu, od 1983 roku w Koninie. Z zawodu prawnik – przez 9 lat pracował jako sędzia, potem jako radca prawny, syndyk i doradca restrukturyzacyjny. Obecnie na emeryturze. Podróżnik po wszystkich siedmiu kontynentach. Tropiciel tajemnic historii i ukrytych skarbów. Kolekcjoner książek, pocztówek i starych grafik. Jego kolekcja map, przewodników i folderów trafiła do Biblioteki Narodowej. Założyciel miesięcznika „Odkrywca”. Autor książek o zamku Grodno i Czocha, o broniach V na ziemiach polskich, przedsięwzięciu Riese w Górach Sowich i wielu artykułów prasowych.

Damian Kruczkowski

Urodził się w 1982 r. w Koninie. Socjolog, społecznik, aktywista, pasjonat historii, wielokulturowości i wielowyznaniowości Konina i okolic. Od lat w ramach różnych organizacji społecznych, których jest aktywnym członkiem ratuje i chroni pamięć m.in. o konińskich ewangelikach i Żydach, opowiadając ich historię każdemu kto chce słuchać, ale również organizując, inicjując lub współorganizując wydarzenia i akcje społeczne mające na celu ocalanie od zapomnienia. Zgłębia historię osadników olenderskich, którzy na przestrzeni wieków osiedlali się w dolinie Warty. Jako wiceprezes Stowarzyszenia FRYDHOF aktywnie działa na rzecz porządkowania i renowacji wiejskich cmentarzy ewangelickich z terenu dawnego województwa konińskiego. Autor artykułów wspomnieniowych publikowanych w dodatku do Przeglądu Konińskiego KONINIANA i czasopiśmie Miasteczko Poznań. Od lipca 2019 r. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.

Krzysiek Garbaciak

Wielki entuzjasta sztuki, dźwięku i ruchu, który nieustannie poszukuje inspiracji we wszystkim, co otacza go na co dzień.

Największa miłość Krzyśka to muzyka. Jest kompozytorem i wokalistą zespołu Echa. Twórczość grupy podbiła serca publiczności m.in. na Open’er Festival, Jarocin Festival, Slot Art Festival czy Hejtfest. Zespół dzielił scenę z takimi ikonami sceny muzycznej, jak Kult, Happysad, Strachy na Lachy, LemON czy Perfect. Jednym z ostatnich osiągnieć składu Echa jest singiel „Szkło”, który od wielu tygodni znajduje się w czołówce Listy Przebojów Trójki. Muzycy pracują aktualnie nad nową płytą.

Poza muzyką, Krzysiek ma również inne zainteresowania, m.in. fotografię, sport oraz modeling. Wokalista od lat jest też aktywnym członkiem Konin Gospel Choir. Od niedawna uczy muzyki w szkole integracyjnej.

Zawsze wierny swojemu rodzinnemu Koninowi, gdzie rozpoczęła się jego artystyczna podróż. Od pierwszych występów w II Liceum, z gitarą, śpiewając „Sereno e”, po rolę Quasimodo w spektaklu muzycznym „Dzwonnik z Notre Dame”.

Łukasz Kuropaczewski

Gitarzysta klasyczny. Urodził się w 1981 r. w Gnieźnie, mieszkał w Strzałkowie. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Zaleskiego. W 2008 roku ukończył studia w klasie Maestro Manuela Barrueco w Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w Baltimore. Występował z recitalami w największych salach koncertowych świata. Często występuje jako kameralista. W 2018 roku wygrał konkurs na profesurę w Kunstuniversitat w Graz, w Austrii, gdzie obecnie pracuje na stanowisku profesora. Jest również wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu. Nagrał 6 płyt kompaktowych. Ostatnia płyta – „Adela”, nagrana wraz z pianistą Aleksandrem Dębiczem i kontratenorem Jakubem Józefem Orlińskim była jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Spotkanie „Mężczyźni z pasją” zapraszamy w niedzielę 10 marca o g. 17:00 do Klubokawiarni NOT w DK Oskard. Wstęp wolny.

Partnerem wydarzenia jest Fabryka Diamentów.