Przejdź do treści
Oskard-archiwum 3 września 18:30

ORIGAMI – Koniński Teatr Tańca/Anna Akabali

NOWA PREMIERA KONIŃSKIEGO TEATRU TAŃCA!

Spektakl „Origami” to ruchowa kreacja zagadnienia egzystencji, zrywania z przekonaniami. To także opowieść o konsekwencji działań prowadzących do założonych efektów. Prosta aluzja do życia, niepozbawiona jednak skomplikowanych etapów, poskładana niczym papierowa figura w artystyczną kompozycję.

Zazwyczaj to, co myślimy o sobie ma swoje źródło w dzieciństwie. Nasze kompleksy to często efekt przyswojonych opinii, stereotypów i poglądów, które później konfrontujemy z tym, co widzimy w lustrze… i nagle chcemy czegoś dowieść- że zasługujemy na akceptację, miłość, uwagę, wysłuchanie… Wyrastamy i funkcjonujemy w określonych kodach kulturowych, które determinują nasze zachowania. Owe kody wpisują nas w społecznie akceptowane wzorce. Jeśli przekonania te nam służą, warto je pielęgnować. Natomiast jeśli są dla nas krzywdzące może warto je poddać refleksji i przeformułować ?

Choreografia: Anna Akabalı

Muzyka: Kajetan Pilarski

Tańczą / Współtworzą: Koniński Teatr Tańca w składzie: Katarzyna Łapaj-Strzykowska, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak-Pogodska, Weronika Skórzewska, Nina Jóźwiak, Natalia Poprawska, Maria Chrysostomou

Grafika: Bartosz Furmaniak

Realizacja światła: Rafał EMILKA Piotrowski
Koordynator projektu: Marta Duszyńska

„Origami”
choreografia: Anna Akabalı
3 września 2022
godz. 18:30
scena CKiS DK Oskard

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Oskardu

Na wydarzenia zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Prezydent Miasta Konina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca