Przejdź do treści
Oskard-archiwum 3 września 2021

Progrock Evening Konin vol. 2

Agencja Muzyczna „OSKAR” we współpracy z CKiS w Koninie oraz stowarzyszeniem In-Art zapraszają fanów mocnego brzmienia na energetyczny wieczór z muzyką progresywną.

Na scenie wystąpią trzy zespoły, które wprowadzą nas w świat w ambitnego rocka i sprawią, że dźwięki te zostaną na długo w pamięci publiczności.

Zagrają dla Was:

Amarok – zespół założony w 2001 roku przez Michała Wojtasa, który od dwudziestu lat jest niezmiennie liderem i głównym kompozytorem. W skład grupy wchodzą również Marta Wojtas oraz Konrad Zieliński i Kornel Popławski. Muzycy tworzą głównie instrumentalne kompozycje łączące w sobie rock progresywny, ambient, trip-hop i folk. Utwory bogate w nowoczesne brzmienia elektroniczne i akustyczne wspierane są przez ciepły wokal Michała. Cechą charakterystyczną grupy Amarok jest wykorzystanie nietypowych w prog-rocku instrumentów takich jak gong wietrzny, theremin czy duduk.

Retrospective – pochodzący z Leszna zespół założony w 2005 r. z inicjatywy Roberta Kusika i Macieja Klimka, do których wkrótce dołączyli pozostali członkowie: Alan Szczepaniak, Łukasz Marszałek, Beata Łagoda i Jakub Roszak. Muzyki Retrospective nie można zamknąć w jednym gatunku, gdyż tworzą oni w szerokim spektrum od art, przez prog, aż do hard rocka. Utwory zespołu to charakterystyczna melodyjność połączona z ostrzejszymi wstawkami gitarowymi i mocnym głosem wokalisty. Zespół zagrał już ponad 200 koncertów, z których każdy był rockowym show porywającym publiczność. Występowali u boku takich wykonawców, jak Behemoth, Lazuli, Coma, Riverside czy RPWL.

Less Is Lessie – pochodzący z Wrocławia zespół, który rozpoczął swoją muzyczną przygodę w 2015 roku. Ich koncerty zostały bardzo ciepło przyjęte i spotykają się z aprobatą słuchaczy. W swoich utworach muzycy podejmują próbę zilustrowania przestrzeni akustycznej Wrocławia, uwzględniając w materiałach nagrania stereo dźwięków miasta. W 2021 roku zespół wydał swój pierwszy studyjny album „The Escape Plan”, który jest dźwiękowym spacerem od Nadodrza do Portu Miejskiego. Wszystkie słyszane sample pochodzą z nagrań terenowych i łączą się z inspirowaną tym miejscem autorską progrockową muzyką.

Wydarzenie odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi na dzień eventu normami sanitarnymi.