Przejdź do treści
Oskard-archiwum 25 listopada 11:00

Scena dla Brzdąca: „Plum, plusk” Teatr Gagoki

UWAGA! Dostępna dodatkowa pula biletów!

Drugą propozycją w ramach nowego projektu Scena dla Brzdąca jest spektakl „Plum, plusk” Teatru Gagoki. Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat, a także ich rodziców/opiekunów.

Co dzieje się pod wodą, a co nad? Co tak szumi i szeleści? Co tonie, a co pływa? Skąd się biorą meduzy i co skrywa w sobie muszla? Przedmioty i sytuacje dnia codziennego nabierają nowego znaczenia, gdy ukazywane są oczami dziecka i z uważnością pierwszego spotkania. Fascynują dźwiękiem, kształtem, kolorem. Narracja spektaklu prowadzona dwuwarstwowo pozwala na odczytywanie i doświadczanie symboli i obrazów zarówno przez dzieci, jak i rodziców. „Plum, plusk” to także opowieść o spotkaniu dwóch energii: męskiej i żeńskiej, dziecka i dorosłego, codzienności i niezwykłości.

Każdy spektakl kończy się warsztatami. Jest to moment, gdzie dzieci mogą wejść w przestrzeń gry i doświadczać: przedmiotów, sensorycznych elementów scenografii, pobawić się razem z aktorami i opiekunami.

Na spektakl „Plum, plusk” zapraszamy w sobotę 25 listopada o godz. 11:00 do Domu Kultury Oskard. Bilety w cenie 30 zł (jedno dziecko w wieku od 6 miesięcy do 5lat + jedna osoba dorosła) do kupienia w kasie i online.

Obsada: Radomir Bachar, Julia Gleń Koncepcja: Julia Gleń Choreografia: Radomir Bachar
Reżyseria: Julia Gleń, Radomir Bachar
Czas trwania : 30 minut +15 warsztat/zabawa

Informacje dla rodziców/opiekunów:

Podczas spektaklu wszelkie działania na scenie prowadzone są bez użycia słów lub w bardzo ograniczonym zakresie. Narracja spektaklu jest prowadzona w sposób zrozumiały dla dzieci mimo różnego wieku. Jak to osiągamy? Przedstawiamy historie za pomocą dźwięków, instrumentów , kolorów, ruchu, a także tańca. Tworząc spektakl dbaliśmy o to, aby było ono odpowiednie także dla dzieci z zaburzeniami neurologicznymi jak spektrum autyzmu.

„Plum, plusk” opowiada o wodzie, kolor niebieski jest dominujący w spektaklu, a instrumenty, które wykorzystujemy jak np. kij deszczowy, tank drum czy dzwonki koshi pozwalają na spokojny i łagodny odbiór również przez dzieci wrażliwe na bodźce zewnętrzne.

Spektakl trwa 30 minut, po których dzieci mogą wejść w przestrzeń gry i razem z aktorami uczestniczyć w warsztatach sensorycznych.

  • Na spektakl wchodzimy bez butów;
  • Dorośli towarzyszą dzieciom podczas spektaklu, dbając o ich bezpieczeństwo i komfort;
  • Pozwalamy dzieciom na swobodne reakcje, emocje (radość, komentarze, gaworzenie, a nawet płacz);
  • Jeżeli dziecko będzie miało taka potrzebę, w każdej chwili można z nim wyjść i powrócić;
  • W trakcie spektaklu aktorzy wchodzą interakcje z dziećmi;
  • Po spektaklu następuje cześć warsztatowa, podczas której dzieci mogą wejść w przestrzeń gry i razem z aktorami i rodzicami/opiekunami, doświadczać sensorycznych elementów i zabaw (w zależności od wieku).

O teatrze:

Teatr Gagoki jest duetem tworzonym przez Julię Gleń – reżyserkę, pedagożkę teatru i Radomira Bachara – choreografa i tancerza. Wykorzystując syntezę naszych doświadczeń scenicznych stworzyliśmy spektakl skierowany do najmłodszych widzów, pozwalający odkrywać im magię teatru i aktywnie uczestniczyć w obserwowanym przez nich widowisku.

Odbiorcami twórczości teatru są dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilku lat oraz dorośli. Spektakle kończą się warsztatami, podczas których dzieci mogą wejść w przestrzeń gry i doświadczać: przedmiotów, sensorycznych elementów, scenografii, pobawić się razem z aktorami i opiekunami.