Przejdź do treści
Archiwum Uwaga, nowy termin: 17 stycznia 2024 12:00

Słuchowisko „Szczęśliwi czasu nie liczą”

Zapraszamy w środę 17 stycznia 2024 r. o godz. 12:00 do Klubokawiarni NOT w CKiS-DK Oskard.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy w Wypożyczalni Głównej MBP w Koninie, ul. Dworcowa 13 lub pod tel. 63 2491150.

Zapraszamy na uroczystą premierę słuchowiska pt. „Szczęśliwi czasu na liczą”. Zostało ono zrealizowane w ramach pilotażowego projektu, którego organizatorami są Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. Reżyserką i autorką scenariusza jest Katarzyna Pawłowska – pedagożka teatralna, założycielka m.in. Aktorskiego Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał. Słuchowisko jest uwieńczeniem pracy warsztatowej i kreatywnej zabawy w przestrzeni teatralnej. 

Podczas wspólnych spotkań uczestnicy projektu – „pasjonaci życia” – dzielili się swoimi historiami i problemami. Ich opowieści stały się podstawą scenariusza słuchowiska. Grupa nieznających się wcześniej seniorów odbędzie wyprawę przez Magiczny Las, o którym jedna z bohaterek powie: „Las to Siła, Potęga i Wielkie Serce”. Wydarzenia podczas podróży zintegrują współtowarzyszy. Każdy z nich będzie także mógł spełnić swoje jedno marzenie. Co wydarzy się w lesie i jakie to będą marzenia? Dowiecie się w środę 17 stycznia o 12:00 w Klubokawiarni NOT w DK Oskard.

Zapraszamy!

Dofinansowano z dotacji celowej z budżetu Miasta Konina w ramach „Bezpieczny Senior”.

Koordynatorka projektu: Renata Rudowicz, CKiS w Koninie

Realizacja projektu: Mateusz Górski, CKiS w Koninie

W projekcje wzięli udział:
Andrzej Janiak – Konin
Marianna Czajkowska – Strzałkowo
Stefan Stamblewski – Konin
Krystyna Piastowska – Konin
Daniela Pisula – Konin
Magdalena Walewander – Konin
Teodozja Wasilewska – Konin
Zofia Kasprzyk – Konin
Jagoda Niemiec – Konin
Helena Brzezińska – Konin
Jerzy Wojciechowski – Konin
Bogusława Adamczyk – Konin
Janina Ostrowska – Konin