Przejdź do treści
Archiwum 7 marca 2024 16:30

Spotkanie autorskie z Moniką Richardson | KMK 2024

W ramach projektu Konin Miasto Kobiet z czytelnikami spotka się Monika Richardson. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Konin Lubi Książki 9” z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami są: Miasto Konin, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Uwaga wszyscy chętni! Bezpłatne wejściówki dostępne będą od piątku 16 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych oraz w CKiS-DK Oskard (w godzinach pracy kasy od 15:00 do 20:00).

Uczestnicy spotkania będą mogli zakupić książki Moniki Richardson i otrzymać autograf autorki. Spotkanie poprowadzi Marcin Michrowski. Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM.

Monika Richardson – urodzona we Wrocławiu, iberystka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Założycielka butikowej szkoły językowej Richardson School. Studiowała iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplom obroniła w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. W 1995 r. rozpoczęła pracę w Programie 2 Telewizji Polskiej. Była prowadzącą, autorką i współautorką programów m.in. „Kulty popkultury”, „Europejczycy”, „Strefa otwarta”, „Witaj, Europo”, „Europa da się lubić”, „Orzeł czy reszta?”, „Wstęp Wolny” i „Pytanie na śniadanie”.