Przejdź do treści
Archiwum 9-17 marca 2024

UJAWNIANIE SIEBIE | Warsztaty z rozwoju osobistego dla kobiet

Projekt warsztatów z rozwoju osobistego uJAwnianie siebie wchodzi już w drugą dekadę! I w tym roku mamy dla Was nowe pomysły, inspirujące spotkania, ekscytujące doświadczenia! Mamy nadzieję spotkać się z kobietami, które podjęły próbę ujawnienia siebie za sprawą naszych warsztatów. Wiecie już, że ta jedna z najtrudniejszych prac – praca nad sobą – to podróż, która się nie kończy…

Mamy nadzieję spotkać się z kobietami, które jeszcze do nas nie zajrzały, a są ciekawe siebie (samych i siebie nawzajem), mają czułe i odważne serca. Tak, to o Tobie!
Zapraszamy do twórczego, karmiącego spotkania z samą sobą i innymi poszukującymi kobietami.

Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni – jest ona na końcu twojego ramienia.
Audrey Hepburn

  1. TANIEC INTUICYJNY Z  ELEMENTAMI PRAKTYKI OBECNOŚCI

Taniec to jedna z najlepszych form medytacji dla kobiet. Bo w ruchu możesz się rozluźnić tak po prostu, odpuścić, co trzeba i w takim uwalnianiu poczuć swoją miękkość, swoją moc kobiecości. Taniec intuicyjny to taki ruch, w którym możesz spotkać się ze sobą tak naturalnie, poczuć siebie od środka, nawiązać ze sobą kontakt, wysłuchać siebie i z tego miejsca bycia wysłuchaną puścić się w taki ruch, jakiego Twoje ciało pragnie w danym momencie. Czując takie połączenie ze swoim wnętrzem, wiesz lub przypominasz sobie, co to znaczy doświadczać siebie z tym, co jest i jak jest. Dla umysłu czasem może być to wyzwanie. Jednak przyjmująca wszystko Obecność widzi to, a to pierwszy krok do bycia jeszcze bardziej soczystą w swoim życiu. A każdy krok tańcem…

W programie m.in.: 

  • samoobserwacja / praktyka obecności
  • taniec intuicyjny
  • medytacja w ruchu
  • praca z metaforą w ruchu
  • ruch relaksacyjny

prowadzenie Danka Milewska – artystka, pisarka, kuratorka wystaw w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy oraz projektów artystyczno-edukacyjnych m.in. Sztuka obecności. Towarzyszy ludziom w powrotach do bycia w kontakcie ze sobą.  Absolwentka Szkoły Rozwoju Osobistego Widnokrąg oraz licznych kursów i warsztatów w nurcie terapii tańcem i innych terapii ekspresyjnych. Praktykuje różne formy pracy z ciałem, oddechem i emocjami, m.in. takie jak: integracja oddechem, taniec intuicyjny. Prowadzi prywatne ceremonie dla kobiet oraz kręgi kreatywności, gdzie pracuje z żywiołami, głosem i roślinami.

9 marca (sobota), godz. 12.00-15.00

2. WARSZTAT UWODZENIA…  SIEBIE

Świat w każdej sekundzie nas uwodzi i zaprasza do kochania, marnujemy całe bogactwo doświadczeń tylko dlatego, że patrzymy w miejsca, które są puste. Zmiana kierunku spojrzenia może wyznaczać nowe szlaki do szczęścia.

Autorski warsztat uwodzenia to okazja do czynnego praktykowania zachwytu i aktywizacji zmysłów. Inspiracją do jego realizacji jest teza postawiona przez belgijskiego wybitnego dramaturga, symbolistę Maurice Maeterlincka „Żeby kochać, trzeba widzieć”.

Warunek świadomego widzenia w sztuce kochania jest niemal fundamentalny, tak w przypadku patrzenia na świat zewnętrzny, jak i na siebie. Patrzenie w siebie, dostrzeganie tego co nieoczywiste, widzenie kreatywne i praktykowanie zachwytu to przedmioty pracy warsztatu uwodzenia. Uczestniczki będą pracować z tematami obfitości, magnetyczności, wolności, harmonii i zaskoczenia, transcendencji i magii.

Metodą pracy będzie zabawa i doświadczenia sensualne. Otwarcie się na proces świadomego uwodzenia siebie i zobaczenie obfitości doznań może w efekcie przynieść bogatsze odczuwanie siebie oraz realną zmianę w postrzeganiu mechanizmów miłości. Wmawianie sobie miłości własnej nie leczy, praktykowanie miłości już tak.

Konteksty teoretyczne do warsztatu zostały wyprowadzone z teorii widzenia, wiedzy o zmysłach, psychologii relacji oraz filozofii kultur wschodnich.

prowadzenie Anna Ciszowska  – teatrolożka. Wielokrotnie nagradzana reżyserka ze specjalizacją teatru dzieci i młodzieży. Pedagog teatralna.  Animatorka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego i Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST im. L. Solskiego w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu). Poszukiwaczka teatralnych wrażeń i zbieraczka doświadczeń w zakresie reżyserii, pedagogiki teatralnej i zarządzania kulturą.

Jej dorobek reżyserski obejmuje produkcje teatru zawodowego i offowego, video art i film. Z pasji specjalizuje się w laboratoryjnej scenicznej pracy z młodzieżą. Zarządzała dużymi projektami kulturalnymi m.in Dotknij Teatru – ogólnopolskimi obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru. Była dyrektorką Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Jurorka teatralnych festiwali krajowych i międzynarodowych. Ekspertka w zakresie edukacji kulturalnej i pedagogiki teatru.

Pracuje według własnej metody wypracowywanej wieloletnim doświadczeniem. Wierzy, że źródło kreacji pozostaje w indywidualizmie każdego człowieka i jako takie jest emblematem jego autentyzmu. W eksperymentach, podróżach i procesach szuka niepowtarzalności.

10 marca (niedziela), godz. 12.00-16.00 – lista zamknięta
24 marca (niedziela), godz. 12.00-16.00 – lista otwarta

3. KOBIECOŚĆ PŁYNĄCA Z RODU

Zapraszamy Cię w wyjątkową podróż wewnątrz siebie, w której odkryjemy ukryte skarby kobiecej duszy. Wyruszmy w głębiny osobistych i rodowych historii, aby poczuć i zrozumieć ich wpływ na to, jak się mamy w życiu jako kobiety i jak ma się kobiecość w nas. W bezpiecznej przestrzeni kobiecego kręgu przyjrzymy się naszym przekonaniom oraz obrazowi kobiecości i męskości, które przekazane zostały nam z pokolenia na pokolenie i są nadal bardzo obecne w tu i teraz. Z hołdem dla tych, którzy byli tu przed nami popatrzymy na życie, które przyszło od nich do nas, uszanujemy ich w tym, jak oni się mieli i pozwolimy sobie na „inaczej”, które jest bardziej spójne z tym, co obecnie ważne i wybrzmiewa w nas dla nas…

W mądrości ciała zanurzymy się w spotkaniu z wewnętrzną dziewczynką, bo każda kobieta nosi w sobie tę małą istotę, która ma ogromny wpływ na nasze życie.

Przyjrzymy się temu, jak to jest, kiedy czujemy się w pełni naszej wewnętrznej mocy, stając w swoim TAK lub NIE i jak się mamy, kiedy tę moc oddajemy innym. Na zakończenie ukołyszemy siebie w łagodnym rytmie tańca, łącząc się z intuicją  – naszym kobiecym kompasem.

prowadzenie Katarzyna Deręgowska – ciekawa świata kobieta, fascynatka życia takiego, jakie jest. Dyplomowana Terapeutką Ustawień Systemowych w oparciu o metodę Berta Hellingera. Ukończyła Szkołę Ustawień Rodzin Anny Brzozowskiej oraz Szkołę Cichych Ustawień Systemowych Gerharda Walpera i Renaty Perez. Największą szkołą jednak jest dla niej jej dotychczasowe życie, zewnętrzne i wewnętrzne podróże oraz rodzina, dzięki której uczy się o sobie najwięcej… bo ich historia jest jej historią…  W swojej pracy, towarzyszy kobietom w drodze do wnętrza, stwarzając przestrzeń do eksploracji tego, co wyparte, nieuświadomione, co skrywa się w głębinach osobistych i rodowych historii i co ma znaczący wpływ na obecne życie. Pomaga transformować trudności i ciężary w zasoby, otwierające drogę do życia w poczuciu większej wolności, pełni i lekkości. O sobie mówi „ Nie uzdrowię Cię, ale będę katalizatorem do pozytywnych zmian życiowych, których dokonasz TY”.

16 marca (sobota), godz. 11.00-16.00

4. POZYTYWNA DYSCYPLINA

POZYTYWNA DYSCYPLINA to klasyczna metoda wychowawcza. Została stworzona, aby pomóc rodzicom wykształcić młodych ludzi do bycia odpowiedzialnymi dorosłymi, zaradnymi i pełnymi szacunku do innych.  Metoda ta uczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych. Jest oparta o niezwykle poczytną i stale aktualizowaną od 30 lat książkę „Pozytywna dyscyplina” dr Jane Nelsen i współautorów Lynn Lott i Cheryl Erwin i innych.

Najnowsze badania mówią, że dzieci w naturalny sposób  od chwili narodzin „szukają łączności z innymi”. Korzenie pozytywnej dyscypliny sięgają psychologii indywidualnej austriackiego psychoterapeuty Alfreda Adlera, który uważał, że wszyscy ludzie mają jedno podstawowe pragnienie: chcą czuć, że przynależą i są ważni.

  • Chcesz wychować dziecko na samodzielnego i odpowiedzialnego człowieka?
  • Czujesz czasami bezradność i frustrację bo dziecko Cię nie słucha i żadne Twoje metody nie działają?
  • Zdarza Ci się wybuchnąć i odczuwać następnie wyrzuty sumienia?
  • Robisz sobie wyrzuty, że nie jesteś wystarczająco dobra?
  • Zastanawiasz się, jak być skutecznym i relacyjnym rodzicem?
  •  Zastanawiasz się, jak pogodzić pracę z rodzicielstwem przy jednoczesnym utrzymaniu pozytywnych relacji i atmosfery w domu?

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś TAK, to warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny są właśnie dla Ciebie.

✓ dlaczego dzieci źle się zachowują – jak reagować, by osiągać efekty bez krzyku czy stosowania kar i nagród w wychowaniu dzieci

✓ jak mówić i jak działać, by dzieci chciały z Tobą współpracować – koncentracja na rozwiązaniach

✓ jak motywować dziecko wewnętrznie, a nie tylko zewnętrznie

✓ jak rozwijać w dziecku jego życiowe kompetencje

✓ co zrobić by odbudować relacje

✓ jak praktycznie wykorzystać narzędzia Pozytywnej Dyscypliny w życiu domowym każdego dnia

Co otrzymasz?

Konkretne techniki/umiejętności do wykorzystania na co dzień w kontakcie rodzic – dziecko.

Każda uczestniczka dostanie wydrukowane materiały do pracy, część materiałów może zostać również wysłana na wyraźną prośbę zgodnie z potrzebami.

prowadzenie Anna Połedniok

Trener i Menedżer, Międzynarodowy Trener Transforming Communication (Komunikacja Transformująca), Trener TUS (Trening Umiejętności Społecznych), Coach ICI, Team Coach, Trener Biznesu, Praktyk NLP, Mediator, Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny.

Z wykształcenia ekonomistka – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończyła również 2,5-letnie międzynarodowe studia Executive MBA na Nottingham Trent University i Uniwersytecie w Poznaniu, jak również kilka kierunków studiów podyplomowych między innymi: Psychologia w Zarządzaniu, Zarządzanie Projektami, Audyt i Zarządzanie.

Autorka projektu „Świadomy rodzic, szczęśliwe dziecko”, od lat wspiera rodziców i nauczycieli w budowaniu relacji i komunikacji z dziećmi.

Współtwórczyni i trenerka w Synergia – warsztaty dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Ma gruntowne wykształcenie w zakresie zarządzania poparte dodatkowymi kursami, szkoleniami i szkołami w obszarze Coachingu, komunikacji, tak aby wdrażane procesy były kompletne i przeprowadzone w oparciu o najwyższe standardy szkoleniowo-doradcze. Oprócz standardowych szkoleń i zajęć warsztatowych prowadzi zajęcia ze sportowcami jako Coach i Doradca. Jej pasją jest narciarstwo i taniec towarzyszki oraz muzyka francuska.

17 marca (niedziela), godz. 11.00-17.00

!WAŻNE!
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i wypełnienie Karty zgłoszenia, którą należy przesłać na adres: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl   

Liczba osób w grupach ściśle ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat! W razie nieuiszczenia opłaty w terminie następuje automatyczne usunięcie uczestniczki z listy.

Wpłaty można dokonywać online – tradycyjnym przelewem na konto CKiS Konin: 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776, wpisując w tytule nazwę konkretnego warsztatu/ów lub gotówką w kasie w CKiS przy ul. Okólnej 47a (czynna poniedziałek-piątek w godzinach 10.00-14.00).

Opłata jest uzależniona od liczby warsztatów, w których uczestniczka bierze udział.

Karnet (liczba warsztatów)Koszt karnetuKoszt 1 warsztatu w karnecie
1.140 zł140 zł
2.260 zł130 zł
3.330 zł110 zł
4.400 zł100 zł

Szczegółowe informacje:
Paulina Pachulska-Wojdak 63 243 63 50, p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl