Protokół z obrad Komisji Artystycznej

16. Wielkopolskiego Turnieju Muzycznego

pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Konin 26 stycznia 2018 r.

Komisja Artystyczna w składzie:
prof. Antoni Wierzbiński – wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, przewodniczący
prof. Robert Stefański – wykładowca AM im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
mgr Wojciech Jeliński – wykładowca AM im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

po wysłuchaniu 45 wykonawców w kategorii instrumentów dętych, 7 zespołów kameralnych, postanowiła przyznać:

w kategorii instrumentów dętych drewnianych:
Wyróżnienia:
Oldze Łusiewicz z Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy (książka)
Kindze Pawlak z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego (książka)
Aleksandrowi Nowakowi z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym

III Nagrodę
Weronice Szturmie z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym (100 zł)
Rafałowi Józefkowiczowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie (100 zł)

II Nagrodę
Paulinie Kołodziejczak z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole (200 zł)
Wiktorowi Kowalczykowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie (200 zł)

I Nagrodę
Patrycji Golińskiej z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jarocinie (300 zł)

w kategorii instrumentów dętych blaszanych:
Wyróżnienia:
Damianowi Kołodziejczakowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie (książka)
Gabrielowi Wojciechowskiemu z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie (książka)
Korneliuszowi Czai z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie (książka)
Erykowi Zawartemu z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym (książka)
Dawidowi Ratajczakowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu (książka)
Maurycemu Majewskiemu z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym (książka)
Jakubowi Zakrzewskiemu z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym (książka)

III Nagrodę
Małgorzacie Prentce z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu (100 zł)
Grzegorzowi Mrukowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole (100 zł)

II Nagrodę
Hubertowi Wrochnie z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku (200 zł)

I Nagrodę
Aleksandrze Prentce z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu (300 zł)

w kategorii zespołów kameralnych:
Wyróżnienia:
Triu fletowemu z Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy (książki)
Zespołowi kameralnemu z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym (książki)

III Nagrody nie przyznano

II Nagrodę
Kwartetowi klarnetowemu z Samorządowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie Podgórnym (300 zł)

I Nagrodę
Triu skrzypcowemu z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole (400 zł)

Wszystkie nagrody i wyróżnienia ufundowało Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Patronat honorowy: 

Marszałek
Województwa Wielkopolskiego
Marek Woźniak

 

Komenatrze są wyłączone