„Mój fyrtel” przedstawia dokumentalny obraz rodzinnego miasta autorów, członków Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii „Kadr”. Zamierzeniem było uchwycenie wspólnego życia na co dzień, zapomnianych podwórek, placów, ludzi podczas pracy czy sąsiadów. Pomysł zrodził się w efekcie udziału w cyklicznych warsztatach fotografii dokumentalnej w PIX.HOUSE w Poznaniu, prowadzonych przez Mariusza Foreckiego i Adriana Wykrotę w 2015 r.  

Autorzy: Katarzyna Olter, Klaudia Kordylewicz, Bożena Andrzejewska, Beata Góra, Marta Nowakowska, Maria Bednarowska, Dariusz Trojanowski, Dariusz Madziński, Roman Oleś, Marcin Pielacha, Janusz Lenart, Miras Magones, Andrzej Osesek

Dariusz Trojanowski

Pilska Grupa Pasjonatów Fotografii „KADR” działa od 2009 roku. Jest organizatorem wielu imprez kulturalnych, między innymi „OLTER” i „Pilskie Spacery Fotograficzne” oraz warsztatów fotograficznych w Nadarzycach, Samostrzelu, Chmielnie i Toruniu.

Dariusz Madziński

Aktywnie działa dla lokalnego środowiska: uczestniczyła w projekcie kalendarza dla klubu żużlowego Victoria Piła, w sesji zdjęciowej zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. P. Szumana w Pile pt. „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka”, fotografowała pokaz mody ZOOMY FASHION w Pile oraz Metafizyczną Noc Artystyczną, na której swoje prace prezentowali członkowie Pilskiej Grupy Pasjonatów „KADR”.

W swoim dorobku posiada wiele wystaw fotograficznych np.: „Szlakiem Rekonstrukcji Wojennej”, „KADR”, „Tym Żyła Piła”, „Śladami Inscenizacji i Rekonstrukcji Wojennych”, „Opuszczone” „Monidło”, „Mój fyrtel” w Poznaniu i w Pile.

 

 

 

 

Komenatrze są wyłączone