Akademia Gitary – jeden z najważniejszych muzycznych festiwali Wielkopolski ponownie odwiedzi Konin. Dla wielbicieli sześciu strun organizatorzy przygotowali dwa koncerty: 25 sierpnia wystąpi Judicaël Perroy a 8 września – Andrzej i Małgorzata Otremba. Na koncerty zapraszają: Akademia Gitary, CKiS w Koninie, Miasto Konin.

Judicaël Perroy jest znanym, wybitnym wirtuozem gitary klasycznej, który posiada na swoim koncie nagrody z prestiżowych konkursów międzynarodowych. Już w 1997 r. zdobył nagrodę na 15th Guitar Foundation of America International Competition and Convention, która pozwoliła mu na trasę po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie z ponad sześćdziesięcioma koncertami i kursami mistrzowskimi.

 

 

Wysoko ceniony oraz rozchwytywany jako nauczyciel, był zapraszany na kursy mistrzowskie do wielu najlepszych akademii muzycznych i uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie. Na Akademii Gitary występuje nie tylko z koncertami najwyższej jakości, ale także jest wykładowcą na sierpniowym kursie mistrzowskim w Jarocinie.

Klasyczny repertuar Judicaëla Perroy obejmuje m.in.:
J. S. Bach – Druga suita BWV 997 (18 minut)
Johannes Dubez – Fantazja na motywy węgierskie (9 minut)
J. S. Bach – Preludium, Fuga, Allegro (12 minut)
M. M. Ponce – „La Follia”: Temat, Variacje i Fuga (23 minuty)

Miejsce: Kościół Świętego Ducha (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Koninie, ul. Dąbrowskiego 1)

Komenatrze są wyłączone