Podczas koncertu usłyszymy materiał z ostatniego, trzeciego w dorobku zespołu, albumu „Gradient”, który tak jak poprzednie, jest mocno osadzony w brzmieniach muzyki elektronicznej.

Płyta wydana 26 października 2018 r. przez Warner Music Poland otrzymała Fryderyka 2019 w kategorii „Album Roku Elektronika”.
Cieszymy się podwójnie, ponieważ Klaudia wokalistka zespołu jest mocno związana z Koninem.

Klaudia Szafrańska i Michał Wu, będący trzonem grupy XXANAXX, skrzyżowali swoje drogi zawodowe w 2012 roku, co zaowocowało wydaniem singla „Disappear”. Wydawnictwa „Xxanaxx EP”, „Triangles” czy „FWRD” pełne nowoczesnych brzmień i niesztampowych rozwiązań muzycznych spotkały się z przychylnym odbiorem krytyki i ugruntowały pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym. Występy na najważniejszych festiwalach takich jak Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Matla Festival czy też The Great Escape pozwolił XXANAXXowi zgromadzić rzeszę wiernych fanów wypełniających po brzegi kluby i sale koncertowe w całej Polsce.

Długo wyczekiwany album „Gradient” miał premierę 26 października ubiegłego roku. Grupa pokusiła się o stworzenie krążka, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. XXANAXX nie stoi w miejscu, a poprzez ciągłe poszukiwanie, ciekawość oraz twórczą bezkompromisowość zabiera słuchacza w drogę ku nowym rewirom ich muzycznych działań. Nowy album z pewnością odzwierciedla to, co dla zespołu jest najbardziej charakterystyczne – mięsiste, przestrzenne brzmienia dopełnione wyjątkowo zmysłowym wokalem.

fot. M. Sypniewska

Komenatrze są wyłączone