Kiedy: 16 września 2017

Noc Kultury 2017: NAMIOT SZTUKI

Namiot sztuki to przestrzeń twórczej zabawy pod okiem doskonałych artystów. Najmłodsi będą odkrywać talenty i potrzeby, starsi doświadczą pierwszych świadomych kreacji, a dorośli wyruszą w podróż do krainy własnych wspomnień i marzeń artystycznych. Zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież: 6–18 lat.
 

Poklatkowo-slapsticowo

Spróbujmy nakręcić film w technologii sprzed 100 lat, kiedy obraz był nieostry, a postaci poruszały się w nienaturalny sposób, sprawiając czasami wrażenie podskakujących marionetek. Aby osiągnąć ten cel, posłużymy się techniką animacji poklatkowej. Uczestnicy będą fotografowali swoich rodziców i kolegów.
Po wykonaniu ok. 100–150 fotografii materiał zmontujemy i będziemy mogli obejrzeć 10–15-sekundowy film sprzed 100 lat.
Prowadzący: Wojciech Nowak – teatrolog z Poznania.

 

Zaczarowane parasolki

Przedmiotem artystycznej kreacji będzie parasol!
Każdy uczestnik zastanowi się, co jest dla niego ważne, fascynujące tu i teraz. Następnie otrzyma białą parasolkę, by na niej za pomocą kolorowych markerów i folii przedstawić opowieść o różnych wartościach, emocjach, kolorach czy też pokazać coś ze świata natury. Inspiracją będą wiersze Marii Konopnickiej „Parasol” oraz Hanny Niewiadomskiej „Zakochane parasole”.
Prowadzący: Tadeusz Wieczorek – artysta plastyk z Poznania.
 

Zamaskowani marzyciele i nieuchwytni wspominacze

Uczestnicy będą tworzyli ażurowe maski, obiekty wykonane z przygotowanych wcześniej przedmiotów. Źródłem powstania obiektów mogą stać się zarówno wakacyjne wspomnienia, jak i nasze marzenia czy fantastyczne wizje. Kulminacyjnym momentem będzie prezentacja prac w przygotowanym
wcześniej teatrzyku cieni, drewnianej skrzyni z podłączonym źródłem światła. Całemu pokazowi może towarzyszyć muzyka.
Prowadzący: Krzysztof Wosik – artysta plastyk z Łodzi.
 

Wydarzenie w ramach NOCY KULTURY 2017program

Komenatrze są wyłączone