Najpierw były warsztaty z Wacławem Szacyło z Wrocławia, w których udział wzięło kilkunastu znakomitych fotografów, nie tylko z Konina. W ich efekcie powstało ponad sto interesujących fotografii. Wybraliśmy najlepsze na wystawę pt. „Od portretu do aktu”.

Majowe warsztaty fotograficzne zorganizowane przez Centrum Kultury i Sztuki dla Konińskiego Klubu Fotograficznego FF były strzałem w dziesiątkę. Choć skupiły artystów, którzy mają już spore fotograficzne doświadczenie, to jednak – realizowane pod okiem specjalisty w nietuzinkowym prezentowaniu uroku kobiecego ciała i tajemnicy kobiecej duszy – przyniosły zaskakujące, zarówno dla twórców, jak i obserwatorów, efekty. Warto zauważyć, że chwilę po ujawnieniu powarsztatowego dorobku jedno ze zdjęć od razu trafiło do ekskluzywnego włoskiego magazynu (będzie je można zobaczyć również na naszej ekspozycji).

Na potrzeby wystawy „Od portretu do aktu” wybraliśmy ponad 20 prac, które w wielkoformatowych wydrukach będziemy prezentować w surowych, ale niezwykle pięknych, wnętrzach Pałacu Reymonda. Ze względu na warunki „galerii” wystawa będzie w zasadzie jednodniowym, a ściślej rzecz ujmując jednonocnym, wydarzeniem, więc tym bardziej warto przybyć na wernisaż o 22.00, spotkać autorów portretów i aktów, posłuchać dobrej muzyki i „posiedzieć” w towarzystwie dobrej fotografii.

Komenatrze są wyłączone