Tę propozycję Centrum Kultury i Sztuki w Koninie kieruje w szczególności do nauczycieli, instruktorów, ale także osób zainteresowanych tematem.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli udoskonalić swoją dykcję, a także popracować nad emisją głosu i wyrazistością mowy.

Ćwiczenia emisyjne (w tym także ćwiczenia związane z wydłużaniem oddechu) pozwolą na odkrycie i zlikwidowanie blokad napięciowych w organizmie, a w efekcie uwolnią drzemiącą w nas ekspresję. Dzięki ćwiczeniom z dykcji i impostacji głosu uczestnicy nabiorą większej pewności siebie, co pomaga w komunikowaniu się z otoczeniem. Łatwiej im będzie zapanować nad swoim głosem w sytuacjach stresowych, np. podczas różnego rodzaju wystąpień publicznych.
Oprócz powyższych praktyk związanych z emisją głosu i ekspresją ciała proponujemy także ćwiczenia na koncentrację, uwalnianie emocji, improwizację ruchową oraz pracę z tekstem.

Warsztaty mają autorski charakter – zostały zaprojektowane przez zawodowych aktorów z Teatru Porywaczy Ciał.

Prowadzenie: KATARZYNA PAWŁOWSKA – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu); reżyserka, współtwórczyni wielokrotnie nagradzanego w kraju i za granicą niezależnego Teatru Porywacze Ciał z Poznania. Od ponad 25 lat tworzy scenariusze i reżyseruje lalkowe spektakle dla dzieci, a od przeszło 10 lat działa w Studio Teatralnym Blum i prezentuje spektakle dla dzieci najmłodszych. Prowadzi także warsztaty aktorskie oparte na autorskim, przez lata praktyki wypracowanym (i sprawdzonym) programie. Wzięła udział w wielu międzynarodowych projektach warsztatowo-edukacyjnych, a także prowadziła liczne warsztaty integracyjne z osobami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo. Pracowała także cyklicznie z młodzieżą z placówek opiekuńczo-wychowawczych. W 2013 roku założyła Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał w Poznaniu, gdzie w kameralnym gronie pracuje nad rozwojem osobowości uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach umiejętności aktorskich. Podejmuje współpracę z zarówno z artystami profesjonalnymi, jak i amatorami.

Warsztat odbędzie się 29 października w godzinach 10.00 – 14.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – ul. Okólna 47 a.

Zgłoszenie następuje poprzez przesłanie na adres organizatora:
Centrum Kultury i Sztuki
ul. Okólna 47 a
62-510 Konin
karty zgłoszenia do dnia 17 października 2017 r. i uiszczenia opłaty w tym terminie (nr konta w formularzu zgłoszenia). Liczba miejsc jest ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń (karta + wpłata).

Maksymalna liczba osób w grupie – 15, minimalna – 10.

Opłata za udział wynosi 80 zł.

Informacji udziela Paulina Pachulska-Wojdak
tel./fax 63 243 63 50/51
e-mail: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl
 

Komenatrze są wyłączone