Kiedy: 31 sierpnia - 22 września 2017 Godz: wernisaż 18:00 Wejściówki: wstęp wolny

TOMASZ OLSZEWSKI – akwarela

Tomasz Olszewski zaprezentuje w CKiS (ul. Okólna 47a) wyjątkowe, subtelne akwarele. Na otwarcie wystawy zapraszamy 31 sierpnia.

Artysta z zawodu jest pedagogiem i policjantem, ale obcowanie ze sztuką to jego największa życiowa pasja. Ukochaną techniką jest akwarela, bo jest lekka, elegancka, nieprzewidywalna i piękna, a zarazem najtrudniejsza. Tworzy w atelier i plenerze.

 

 

Inspiruje się pracami współczesnych polskich akwarelistów m.in. Krzysztofa Ludwina, Michała Suffczyńskiego, Michała Jasiewicza oraz Minh Damm’a. Maluje głównie pejzaże, marynistykę, ale także kwiaty i architekturę. Zdarzają się także sceny rodzajowe.

Brał udział w organizowanym przez nas Przeglądzie Twórczości Plastycznej „Złota Sztaluga”. W 2015 r. otrzymał nagrodę, w 2016 r. nagrodę główną.

Artysta chętnie pracuje z dziećmi i dorosłymi na pokazach akwarelowych, demonstrując możliwości tej techniki. W 2016 i 2017 r. kilkakrotnie brał udział w pokazach malarskich zorganizowanych m.in. przez Muzeum Wsi i Młynarstwa w Budzisławiu Kościelnym, Mogileńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Kolei, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rychwale, Bibliotekę Gminną w Starym Mieście i Bibliotekę Gminną w Rzgowie.

Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Norwegii i we Włoszech. Współpracuje z kilkoma galeriami stacjonarnymi i internetowymi.

www.olszewskiakwarele.weebly.com

 

Wydarzenie w ramach NOCY KULTURY 2017program

Komenatrze są wyłączone