Przejdź do treści
Aktualności 13 kwietnia 2024

15. WIELKOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA „TAŃCZĄCE TRZEWICZKI” | Protokół

Protokół z obrad Komisji Artystycznej
15. Wielkopolskiego Festiwalu Tańca „Tańczące Trzewiczki”
Ślesin, 13 kwietnia 2024 r.

Komisja Artystyczna w składzie:
Krystyna Frąckowiak
Andrzej Adamczak
Tomasz Jarmużek
Krystian Weber (sekretarz) – CKiS Konin

po obejrzeniu 15 zespołów prezentujących się w ETIUDZIE TANECZNEJ postanowiła przyznać:

w kategorii wiekowej 7-11 lat
wyróżnienie – 200 zł ufundowane przez CKiS w Koninie
TOP DANCE 3D – Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
III miejsce – 400 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
TOP DANCE 3C – Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
II miejsce – 500 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
TAKT KIDS MIX – TAKT – Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
I miejsce – 600 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
Alchemia Perełki – Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni

w kategorii wiekowej 12-15 lat
wyróżnienie – 200 zł ufundowane przez CKiS w Koninie
TOP DANCE 2B – Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
III miejsce – 400 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
TOP DANCE 1B – Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
II miejsce – 500 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
TOP DANCE 1A – Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
I miejsce – 600 zł ufundowana nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
RYTMIX KONIN 2A – Studio Tańca Rytmix Wiesława Wolna w Koninie

w kategorii wiekowej 16-19 lat
III miejsce – 400 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
Alchemia Rubiny – Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni
II miejsce – 500 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
RYTMIX KONIN 1A – Studio Tańca Rytmix Wiesława Wolna w Koninie
I miejsce – 600 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
CODA ELITE – Koniński Dom Kultury

po obejrzeniu 9  zespołów prezentujących się w INSCENIZACJI TANECZNEJ postanowiła przyznać:

w kategorii wiekowej 7-11 lat
III miejsce – 400 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
TAKT KIDS MINI – TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
II miejsce – 500 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
RYTMIX KONIN 3M – Studio Tańca Rytmix Wiesława Wolna w Koninie
I miejsce – 600 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
TAKT KIDS ONE – TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie

w kategorii wiekowej 12-15 lat
wyróżnienie – 200 zł ufundowane przez CKiS w Koninie
ANCYMONY – FRAJDA STUDIO TAŃCA w Pleszewie
III miejsce – 400 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
TOP DANCE 1C – Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
I miejsce ex aequo – 600 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
Alchemia Diamenty – Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni
TOP DANCE 3B – Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie

po obejrzeniu 14 zespołów prezentujących się w INNYCH FORMACH TAŃCA postanowiła przyznać:

w kategorii wiekowej 7-11 lat
wyróżnienie ex aequo – 200 zł ufundowane przez CKiS
Systemiaki – Studio Tańca System w Odolanowie
PicoBello – Centrum Tańca SHOW DANCE E. Wicenciak w Krotoszynie
III miejsce – 400 zł nagroda ufundowana przez CKiS
TAKT Dream Team KIDS – TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
II miejsce – 500 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
Alchemia Junior – Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni
I miejsce – 600 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
WuBuDuBu – Centrum Tańca SHOW DANCE E. Wicenciak w Krotoszynie

w kategorii wiekowej 12-15 lat
III miejsce – 400 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
SAY CHEESE – Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Skalmierzyce
II miejsce – 500 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
PoSamPas – Centrum Tańca SHOW DANCE E. Wicenciak w Krotoszynie
I miejsce – 600 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
Alchemia Atomy – Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni

w kategorii wiekowej 16-19 lat
III miejsce – 400 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
Cherries – Centrum Tańca SHOW DANCE E. Wicenciak w Krotoszynie
II miejsce – 500 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
TAKT Dream Team ELITE – TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
I miejsce – 600 zł nagroda ufundowana przez CKiS w Koninie
Alchemia Silent Crew – Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni

GRAND PRIX –  1.500 zł ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie

CODA JUNIOR – Koniński Dom Kultury

Zgodnie z regulaminem, nagrody finansowe ufundowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie wypłacone zostały przelewem na rachunek bankowy wskazany w karcie zgłoszenia.

Komisja artystyczna


Program festiwalu:

10.00 – inauguracja Festiwalu
10.05 – 11.00 – PREZENTACJE KONKURSOWE W KATEGORII ETIUDA TANECZNA

11.00 – przerwa

11.15 – 12.15 – PREZENTACJE KONKURSOWE W KATEGORII INSCENIZACJA TANECZNA

12.15 – przerwa

12.30 – 13.30 – PREZENTACJE KONKURSOWE W KATEGORII INNE FORMY TAŃCA
14.00 – część artystyczna w wykonaniu zespołu TOP DANCE TEAM z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, laureata ubiegłorocznej nagrody GRAND PRIX.
15.00 – ogłoszenie werdyktu


KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI

ETIUDA TANECZNA
kategoria wiekowa 7-11 lat

1. CODA KIDS
Koniński Dom Kultury
układ: „Głos morza”
instruktorka/choreografia: Klaudia Cembrowicz

2. RYTMIX KONIN 3A
Studio Tańca Rytmix Wiesława Wolna w Koninie
układ: „Boogie Wonderland”
instruktorka/choreografia: Kinga Furmaniak-Pogodska

3. Alchemia Perełki
Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni
układ: „Couldnt scream”
instruktorka/choreografia: Kinga Furmaniak-Pogodska

4. TAKT KIDS MIX
TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
układ: „Warriors”
instruktorka/choreografia: Maria Chrysostomou

5. TOP DANCE 3C
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
układ: „Nieznajomy”
instruktorka/choreografia: Agnieszka Łapaj-Lewandowska

6. TOP DANCE 3D
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
układ: „O mój wianku”
instruktorka/choreografia: Martyna Kulig

ETIUDA TANECZNA
kategoria wiekowa 12-15

1. TOP DANCE 2B
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
układ: „Oj Chmielu”
instruktorka/choreografia: Agnieszka Łapaj-Lewandowska

2. CODA JUNIOR
Koniński Dom Kultury
układ: „Złap oddech”
instruktorka/choreografia: Klaudia Cembrowicz

3. TOP DANCE 1B
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
instruktorka/choreografia: Agnieszka Łapaj-Lewandowska

4. RYTMIX KONIN 2A

Studio Tańca Rytmix Wiesława Wolna w Koninie
układ: „Pieśń”
instruktorka/choreografia: Kinga Furmaniak-Pogodska

5. TOP DANCE 1A
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
układ: „Oj musiałaś ty dziewce”
instruktorka/choreografia: Katarzyna Łapaj-Strzykowska

ETIUDA TANECZNA
kategoria wiekowa 16-19 lat

1. CODA ELITE
Koniński Dom Kultury
układ: „Czarna owca”
instruktorka/choreografia: Klaudia Cembrowicz

2. RYTMIX KONIN 1A
Studio Tańca Rytmix Wiesława Wolna w Koninie
układ: „cum Dederit”
instruktorka/choreografia: Kinga Furmaniak-Pogodska

3. Alchemia Rubiny
Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni
układ: „Grow”
instruktorka/choreografia: Katarzyna Łapaj-Strzykowska

4. TAKT JUNIORKI
TAK Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
instruktorka/choreografia: Maria Chrysostomou

INSCENIZACJA TANECZNA
kategoria wiekowa 7-11 lat

1. TAKT KIDS MINI

TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
układ: „Money, money, money”
instruktorki: Estera Wolska-Spławska, Oliwia Wanot
choreografia: Estera Wolska-Spławska

2. RYTMIX KONIN 3M
Studio Tańca Rytmix Wiesława Wolna w Koninie
układ: „Świetliki”
instruktorka/choreografia: Martyna Wolna

3. TAKT KIDS MINI MINI
TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
układ: „Perełki”
instruktorki: Estera Wolska-Spławska, Maria Chrysostomou
choreografia: Estera Wolska-Spławska

4. TAKT KIDS ŚPIOCHY
TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
układ: „Śpiochy”
instruktorka/choreografia: Oliwia Wanot

5. TAKT KIDS ONE
TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
układ: „Wszyscy jesteśmy tacy sami”
instruktorki: Estera Wolska-Spławska, Oliwia Wanot
choreografia: Estera Wolska-Spławska

INSCENIZACJA TANECZNA
kategoria wiekowa 12-15 lat

1. TOP DANCE 1C
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
układ: „Noc Kupały”
instruktorki: Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Martyna Kulig
choreografia: Agnieszka Łapaj-Lewandowska

2. ANCYMONY
FRAJDA STUDIO TAŃCA
układ: „HARRY POTTER”
instruktorka/choreografia: Dorota Bielecka

3. Alchemia Diamenty
Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni
układ: „ Trójkąty i kwadraty”
instruktorka/choreografia: Katarzyna Łapaj- Strzykowska

4. TOP DANCE 3B
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie
układ: „Czerwone jabłuszko”
instruktorka/choreografia: Agnieszka Łapaj-Lewandowska

INNE FORMY TAŃCA
kategoria wiekowa: 7 – 11 LAT

1. Flame
Studio Tańca System w Ostrowie Wielkopolskim
układ: Hip-Hop
instruktor/choreografia: Dawid Pieczyński

2. TAMAGOTCHI
Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Skalmierzyce
instruktorka/choreografia: Amelia Kostaś

3. Systemiaki
Studio Tańca System w Odolanowie
układ: Yupi Yoł Yupi Yee!
instruktor/choreografia: Dawid Pieczyński

4. WuBuDuBU
Centrum Tańca SHOW DANCE E. Wicenciak w Krotoszynie
instruktorzy: Katarzyna Wicenciak-Duda, Dawid Pieczyński, Seweryn Obałka
choreografia: Dawid Pieczyński

5. TAKT Dream Team KIDS
TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
układ: „Journey into sound”
instruktorka/choreografia: Sylwia Piotrowska

6. PicoBello
Centrum Tańca SHOW DANCE E. Wicenciak w Krotoszynie
instruktorzy: Katarzyna Wicenciak-Duda, Seweryn Obałka
choreografia: Seweryn Obełka

7. Alchemia Junior
Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni
układ: „With The Flow”
instruktor/choreografia: Jakub Kornalski

INNE FORMY TAŃCA
kategoria wiekowa: 12 – 15 LAT

1. Snap
Studio Tańca System w Odolanowie
układ: Hip-Hop
instruktor/choreografia: Dawid Pieczyński

2. SAY CHEESE
Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Skalmierzyce
instruktorki: Małgorzata Jarosik, Amelia Kostaś
choreografia: Małgorzata Jarosik

3. PoSamPas
Centrum Tańca SHOW DANCE E. Wicenciak w Krotoszynie
instruktorzy: Katarzyna Wicenciak, Dawid Pieczyński, Seweryn Obałka
choreografia: Dawid Pieczyński

4. Alchemia Atomy
Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni
układ: „Suits”
instruktor/choreografia: Przemysław Grzelak

INNE FORMY TAŃCA 
kategoria wiekowa: 16 – 19 lat

1. Cheries
Centrum Tańca SHOW DANCE E. Wicenciak
instruktorzy: Katarzyna Wicenciak, Dawid Pieczyński, Seweryn Obałka
choreografia: Dawid Pieczyński

2. Alchemia Silent Crew
Szkoła Tańca Alchemia we Wrześni
układ: „Silent”
instruktor/choreografia: Jakub Kornalski

3. TAKT Dream Team ELITE
TAKT Szkoła Tańca i Akrobatyki w Koninie
układ: „Girls”
instruktorka/choreografia: Sylwia Piotrowska


Regulamin

ORGANIZATORZY
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie

CEL IMPREZY

Popularyzacja zespołowych form tanecznych, ich walorów artystycznych i wychowawczych.
Prezentacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych.
Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z tańcem i muzyką.
Wspólna zabawa, nawiązywanie nowych kontaktów, wymiana doświadczeń zawodowych.

TERMIN I MIEJSCE

13 kwietnia 2024 roku, godz. 10.00.
Hala widowiskowo-sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie, ul. Młodzieżowa 1.

Zespoły powinny zgłosić się w Biurze Organizacyjnym najpóźniej na 15 min. przed rozpoczęciem Festiwalu.

UCZESTNICY

Dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne działające na terenie województwa wielkopolskiego.

PREZENTACJE ZESPOŁÓW oceniane będą w następujących kategoriach tanecznych:

  • ETIUDA TANECZNA
  • INSCENIZACJA TANECZNA
  • INNE FORMY TAŃCA

w każdej kategorii tanecznej wyodrębnione zostaną kategorie wiekowe: 7-11 lat, 12-15 lat i 16-19+ lat

  1. Zespoły prezentują po jednym układzie tanecznym w wybranej przez siebie kategorii tanecznej. Dopuszcza się następujące formy taneczne: etiuda taneczna, inscenizacja taneczna, taniec nowoczesny.
  2. Czas prezentacji do 4 minut.
  3. O zakwalifikowaniu zespołu do danej kategorii wiekowej decyduje wiek większości członków zespołu z danej grupy wiekowej.
  4. Każdy uczestnik Festiwalu może być członkiem tylko jednego zespołu.
  5. Uczestnicy Festiwalu zobowiązani są posiadać przy sobie legitymację szkolną lub dowód osobisty w celu (w razie konieczności) potwierdzenia daty urodzenia.

PROGRAM

8.00 – 9.45 – próby techniczne (prosimy nie zajmować parkietu przed godz. 8.00),
10.00 – 14.30 – prezentacje zespołów,
14.30 – 15.00 – przerwa
15.00 – część artystyczna w wykonaniu zespołu TOP DANCE TEAM z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, laureata ubiegłorocznej nagrody GRAND PRIX.
ok. 16.00 – ogłoszenie werdyktu, wręczenie dyplomów i nagród.

Uwaga, program czasowy może ulec zmianie.

PRZEPISY TECHNICZNE

Organizator zapewnia sprzęt nagłaśniający – nagrania na płytach CD lub pendrive należy dostarczyć przed występem do akustyka.

OCENA I NAGRODY

  1. Komisja Artystyczna powołana przez Organizatorów w swojej ocenie kierować się będzie następującymi kryteriami:

– doborem repertuaru,
– opracowaniem choreograficznym,
– doborem muzyki,
– techniką wykonania,
– doborem i estetyką kostiumów i rekwizytów,
– ogólnym wyrazem artystycznym,
– wartościami wychowawczymi.

  • Komisja Artystyczna może przyznać w każdej kategorii wiekowej I, II i III miejsce, a najlepszemu zespołowi Festiwalu – Grand Prix.
  • Ocena Komisji Artystycznej jest ostateczna i niepodważalna.
  • Nagrody finansowe wypłacane będą wyłącznie przelewem na rachunek bankowy wskazany w karcie zgłoszenia.
  • Wszystkie zespoły biorące udział w Festiwalu otrzymają dyplomy uczestnictwa.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Zespół, który otrzyma Grand Prix może ponownie wziąć udział w prezentacjach konkursowych Festiwalu po upływie 1 roku.

2. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wpłata wpisowego w wysokości 35 zł od członka zespołu na konto CKiS: Santander Bank Polska o/Konin 17109011990000000019002776 z dopiskiem „Tańczące Trzewiczki”, do dnia 25 marca 2024 r.

3. Instytucje zgłaszające zespoły do udziału w Wielkopolskim Festiwalu Tańca „Tańczące trzewiczki” oraz twórcy choreografii wyrażają zgodę na rejestrację obrazów i dźwięków na współcześnie dostępnych nośnikach oraz na ich wykorzystanie przez Organizatora w celach informacyjnych, promocyjnych i edukacyjnych – bez roszczeń finansowych z tym związanych oraz na przetwarzanie przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie danych osobowych uczestników dla celów statutowych CKiS.

4. Instytucje delegujące zespoły ponoszą koszt opłaty wpisowej i przejazdu uczestników, instruktorów i opiekunów.

5. Instytucje zgłaszające zespół powinny ubezpieczyć jego członków na przejazd i pobyt.

6. Instruktor nie powinien być jedynym opiekunem zespołu.

7. Wstęp zespołów do wyznaczonej garderoby może nastąpić na 15 min. przed planowanym występem. Prosimy o szybkie opuszczenie garderoby po występie.

UWAGA! Wejście na halę sportową tylko w miękkim obuwiu sportowym z jasną podeszwą!

8. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy uczestników, które mogą zostać zgubione, zniszczone lub skradzione podczas Festiwalu.

9. Uczestnicy Festiwalu udzielą jego Organizatorowi zezwolenia, w formie oświadczenia załączonego do regulaminu, na rozpowszechnianie swojego wizerunku w różnych formach przekazu: prasowego, telewizyjnego, filmowego, elektronicznego.

10. Sprawy nieujęte w Regulaminie rozstrzyga Organizator.

11. Kartę zgłoszenia i prosimy przesłać na adres:

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
ul. Okólna 47 a
62-510 Konin
lub e-mail: k.weber@ckis.konin.pl  najpóźniej do 25 marca 2024 r.

Podpisanie wypełnionej Karty Zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem zasad ustalonych w Regulaminie.

Pozostałe wypełnione załączniki należy dostarczyć do biura organizacyjnego w dniu Festiwalu.
Brak wypełnionych i podpisanych wszystkich wymaganych dokumentów dyskwalifikuje zespół z Festiwalu.
Szczegółowych informacji na temat Festiwalu udziela Krystian Weber,
Tel: 606 856 063, e-mail: k.weber@ckis.konin.pl

DO ZOBACZENIA !