Przejdź do treści
Wydarzenia 27 maja 8:30-14:00

Fotospacer „Obudzić piękno” | 3. Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie fotograficzne w Zespole Pałacowo – Parkowym w Grodźcu,  którego właścicielem jest Fundacja Sapieżyńska. Fotograficznym mistrzem ceremonii będzie Błażej Zalesiński, a specjalistą od historii – Damian Kruczkowski.

Podczas fotospaceru uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w atmosferze piękna i historii tego miejsca, a także poszerzyć swoje portfolio fotograficzne – w czym uczestnikom pomagać będzie doświadczona modelka oraz dostojni, arystokratyczni psi modele.

W czasie spotkania odkryjemy niezwykłe piękno i tajemnice starych murów, z których emanuje duch dawnych czasów. Od uczestników będzie zależeć, czy skupią się na fotografowaniu niezwykłych detali architektury, pięknych kompozycji czy na malowniczych krajobrazach.

W towarzystwie naszej profesjonalnej modelki, fotografie nabiorą jeszcze większej magii. Jej talent i doświadczenie pozwolą uwiecznić niezwykłe momenty, które ożywią każde zdjęcie. To doskonała okazja, by nauczyć się od niej nowych trików i technik fotograficznych.

A co z psami? Oto kolejny czynnik, który sprawi, że nasz fotospacer będzie niezwykły. Urocze i wspaniałe charty będą towarzyszyć nam podczas wędrówki po pałacowym parku, dodając jeszcze więcej uroku i emocji do Twoich ujęć.

Spotkanie „Obudzić piękno” to zatem okazja do udoskonalenia swojego warsztatu fotograficznego. Błażej Zalesiński pokaże, jak wykorzystać światło i kolor w swoich zdjęciach, jak uzyskać ciekawe kompozycje i jak wykorzystać różne techniki fotograficzne. Z kolei dzięki opowieściom Damiana Kruczkowskiego poznacie lepiej to niezwykłe miejsce i zakochacie się w nim na całego.

Nie czekaj, dołącz do tego wyjątkowego spotkania i pozwól sobie na odkrycie piękna starych murów, ożywienie swojej pasji do fotografii i rozwijanie swoich umiejętności.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Start:
8.30 zbiórka przy Wieży Ciśnień (Konin, ul. Kolejowa 1a)
Czas trwania: około 5 godzin
Miejsce: Zespół Pałacowo-Parkowy w Grodźcu
Bilet: 40 zł
Liczba osób: 40

Błażej Zalesiński – fotograf portrecista, zafascynowany złotą erą Hollywood, który od wielu lat ukazuje w obiektywnie piękno swoich modelek i modeli. W ostatnim czasie zafascynowany najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka – psami. W jego studiu powstają prawdziwe portrety glamour naszych domowych pupili. Błażej jest właścicielem studia inoinu. Mówi o sobie przewrotnie „fotograf, który zszedł na psy”. Uważa, że w pracy fotografa relacje budowane podczas sesji stanowią o sukcesie efektu końcowego – fotografii. Jego twórczość zyskuje coraz większą popularność.

Damian Kruczkowski – socjolog, społecznik, aktywista, pasjonat historii, wielokulturowości i wielowyznaniowości Konina i okolic. Od lat w ramach różnych organizacji społecznych, których jest aktywnym członkiem, ratuje i chroni pamięć m.in. o konińskich Żydach, opowiadając ich historię każdemu, kto chce słuchać, ale również organizując, inicjując lub współorganizując wydarzenia i akcje społeczne, jak „Spacery śladami konińskich Żydów”, wykłady i prelekcje w konińskich szkołach i Uniwersytecie Trzeciego Wieku, obchody Święta Chanuka, Święta Sukkot, Spacery z żonkilami.

Zaangażowany w losy konińskiej synagogi, po której oprowadza z pasją i dumą, zgłębia również historię i dzieje ewangelików z Konina i okolic, jest wiceprezesem Stowarzyszenia FRYDHOF, które zajmuje się ratowaniem wiejskich cmentarzy ewangelickich. Na co dzień kieruje Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, która m.in. gromadzi i przechowuje ocalałe książki z dawnej biblioteki żydowskiej i prywatnych księgozbiorów konińskich Żydów.


Partnerem fotospaceru jest:
PKS Konin
Fundacja Sapieżyńska