Przejdź do treści
Centrum-archiwum 9-12 marca 2023

Konin Miasto Kobiet: Ujawnianie siebie – warsztaty

To już 10. edycja warsztatów z rozwoju osobistego uJAwnianie siebie. Z tej okazji wracamy do dobrych praktyk sprzed pandemii: szerokiej oferty, na którą składają się cztery bardzo różne propozycje oraz do cen z 2019 roku!

Mamy nadzieję spotkać się z kobietami, które w ostatniej dekadzie podjęły próbę ujawnienia siebie za sprawą naszych warsztatów. Wiecie już, że ta jedna z najtrudniejszych prac – praca nad sobą – to podróż, która się nie kończy…

Mamy nadzieję spotkać się z kobietami, które jeszcze do nas nie zajrzały, a są ciekawe siebie (samych i siebie nawzajem), mają czułe i odważne serca. Tak, to o Tobie!

Zapraszamy do twórczego, karmiącego spotkania z samą sobą i innymi poszukującymi kobietami.

Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni – jest ona na końcu twojego ramienia.

Audrey Hepburn

  1. MOTANKI – ŚWIAT KOBIECEJ INTUICJI

Kobiety od zawsze tworzyły kręgi. Spotykały się, by wspólnie pracować, tworzyć, śpiewać, modlić się. Przekazywały sobie nawzajem wsparcie, wiedzę, doświadczenie, dzięki czemu utrzymywały międzypokoleniową więź. Wspólna, dobra kobieca energia krąży wśród nas od wieków. Skorzystajmy z niej.

Stwórzmy krąg kobiet w Koninie!

Zapraszamy na warsztaty z tworzenia niezwykłych lalek mocy, czyli motanek. A konkretnie jednej lalki, która nazywa się Żadanica. Ta lalka zostanie strażniczką Twojego życzenia, marzenia lub intencji. Motanki wywodzą się z kultury ludowej krajów słowiańskich, a ich historia jest historią szeptaną – czyli przekazywaną jedynie ustnie z pokolenia na pokolenie. Jest w tym coś niezwykłego, jakby krążył wśród pokoleń jakiś magiczny przepis dostępny tylko kobietom.

Tych parę godzin wyciszy Cię, oderwie na chwilę od codzienności, pozwoli pobyć sam na sam ze swoimi myślami, marzeniami. Nie bez przyczyny tworzenie motanek nazywane jest ludową autoterapią. Nie musisz mieć umiejętności plastycznych. Te lalki powstają intuicyjnie ze

skrawków materiału, bez użycia nożyczek czy igły. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą ciekawość oraz swoje marzenie, a w cały piękny i magiczny świat motanek wprowadzi Cię Helena Osak.

prowadzenie Helena Osak – aktorka-lalkarka, charakteryzatorka, plastyczka. Ukończyła szkołę charakteryzacji i makijażu FAM w Krakowie oraz Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie – Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Pracowała w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie na stanowisku charakteryzatorka/perukarka, współpracowała z licznymi krakowskimi teatrami: Teatrem Bez Rzędów, Teatrem Współczesnym, Teatrem Odwróconym. Zagrała siostrę Barbarę w spektaklu „Wariat i Zakonnica” Witkacego, reż. Szymon Budzyk, Marię Curie- Skłodowską w spektaklu „Czas połowicznego rozpadu” na podstawie twórczości P. Olov Enquista w reż. Mai Luxenberg. Stworzyła autorski monodram „A7ICJ6” inspirowany „Alicją w Krainie Czarów” L. Carolla, gdzie wykorzystała lalki własnego autorstwa. Brała udział w projekcie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego Lato w Teatrze jako współtwórczyni półkolonii teatralnej pod nazwą Babuchy Szeptuchy.

Prowadziła warsztaty z tworzenia lalek – motanek. W 2017 r. była pomysłodawczynią i współtwórczynią spektaklu lalkowego dla najmłodszych „Królowa Śniegu” Ch. C. Andersena, do którego stworzyła lalki oraz scenografię. Spektakl był grany gościnnie w Piwnicy pod Baranami w Krakowie.

W 2021 r. wzięła udział w projekcie/konkursie „BiznesUp – Rewitalizacja Łodzi” dla młodych przedsiębiorców. Otrzymała wsparcie finansowe i tak powstała jej firma Hellen Dolls.

9 marca (czwartek), godz. 17.30-20.30

  • MÓWIĘ, WIĘC JESTEM – WARSZTAT PRACY Z GŁOSEM I EFEKTOWNĄ AUTOPREZENTACJĄ

Jeśli czujesz, że Twój głos, oddech czy ciało nie do końca Cię słuchają podczas mówienia albo przed wystąpieniem zżera Cię trema, ten warsztat jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy te z Was, które w swojej codziennej aktywności pracują głosem lub chciałyby udoskonalić sztukę autoprezentacji. Głos piękny – głos o poprawnej intonacji, wyrazista dykcja, właściwa prezentacja siebie – to często niezbędne warunki decydujące nie tylko o sukcesie w wielu zawodach, ale także budujące pewność siebie – tak potrzebną na co dzień.

Korzyści, jakie przyniesie Ci ten warsztat:

– większa samoświadomość w zakresie operowania głosem oraz autoprezentacji,

– zdobycie wiedzy i narzędzi z obszaru poprawnego użycia oddechu oraz dykcji,

– poprawa intonacji, dynamiki oraz artykulacji,

– indywidualne wskazówki do dalszej pracy nad głosem.

PROGRAM:

  • Rozgrzewka oddechowo-głosowa. Blok ćwiczeń, które można wykorzystać przed każdym wystąpieniem.
  • Poznanie typów oddechu w praktyce oraz uświadomienie sobie, jak ważne jest właściwe oddychanie podczas fonacji.
  • Praca z dykcją. Rozgrzewka aparatu mowy. Poznanie podstawowych ćwiczeń dykcyjnych.
  • Praca z tekstem. Blok ćwiczeń głosowo-oddechowych zaczerpniętych z treningu aktorskiego. Ćwiczenia z użyciem wyobraźni angażujące poza głosem i oddechem także całe ciało.
  • Efektywna autoprezentacja. Praktyczne wykorzystanie własnych zasobów do efektywnej autoprezentacji. Praca nad postawą ciała, tonem głosu, panowaniem nad grupą, sposobami skupienia uwagi słuchaczy.
  • Jak opanować tremę? Sposoby na opanowanie stresu przed wystąpieniem publicznym. Metody relaksacyjne.
  • Higiena głosu – dlaczego jest tak ważna? W jaki sposób chronić głos przed szkodliwymi czynnikami i sprawić, żeby służył nam jak najlepiej?

prowadzenie Marta Rutkowska – ponad 20 lat doświadczenia w pracy teatralno-wokalnej. Trener głosowy. Przez prawie 10 lat prowadziła własny teatr BEZ VAT, współpracowała m.in. z Teatrem Ósmego Dnia. Przez ponad rok była członkinią i solistką w Chórze Czarownic. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne i głosowe – grupowo oraz indywidualnie, również online. Śpiewa w różnych projektach muzycznych.

10 marca (piątek), godz. 17.30-20.30

  • RACJA CZY RELACJA – WARSZTAT Z KOMUNIKACJI

Skuteczna komunikacja to przede wszystkim jedna z umiejętności Inteligencji Emocjonalnej, obecnie bardzo potrzebna w życiu. To zarówno trwałe i dobre relacje, jak i samoświadomość oraz empatia i samokontrola. Połączenie tych umiejętności często sprawia, że wiemy, jak pomóc sobie i innym oraz co zrobić, aby nie doprowadzać do konfliktów.  To także zadbanie o własne potrzeby, przy jednoczesnym  szacunku dla drugiej strony, bez względu na jej wiek, zawód czy status społeczny. 

Podczas naszego spotkania poruszymy w praktycznym wymiarze poniższe zagadnienia:

  • Jak Cię widzą, tak Cię piszą – budowanie dobrych i trwałych relacji.
  • Nie igraj z ogniem, czyli  pułapki i toksyny w rozmowie.
  • Chcieć to móc –  asertywne wyrażanie potrzeb.
  • Poskromienie złośnicy – samokontrola emocjonalna.
  • Konflikt – nie taki diabeł straszny…

*Plus  –  po czym poznać, kiedy ktoś kłamie? 

prowadzenie Kama Kowalewska-Kulawinek – aktorka teatralna i filmowa. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z emocjami. Certyfikowany Trener Komunikacji Transformującej TC, Trener Inteligencji Emocjonalnej, Praktyk NLP i INLP, założycielka Warsztatów Inteligencji Emocjonalnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Life-coach, trener wystąpień publicznych i sztuki autoprezentacji. Prowadzi szkolenia biznesowe w zakresie inteligencji emocjonalnej w biznesie, wystąpień publicznych oraz zarządzania sobą w czasie. Prywatnie ogromna miłośniczka kotów:) Uwielbia kwiaty i muzykę filmową.

11 marca (sobota) – godz. 11.00-17.00

  • METODY I PRAKTYKI W ŚWIADOMYM SAMOUZDRAWIANIU

Warsztat będzie podzielony na dwie części. Pierwsza – praktyczna – da przestrzeń każdej z kobiet na doświadczanie siebie poprzez dotyk i bliskość. Szereg ćwiczeń pozwoli zbliżyć się uczestniczkom do zapisanych w ich ciele historii. Następnie – w drugiej części warsztatu – będą mogły przelać te doświadczenia na papier. Pisanie intuicyjne po głębokiej praktyce ma szansę przybliżyć każdą z kobiet do zarejestrowania aktualnego stanu, w którym się znajduje, co może ułatwić wgląd w wiele tematów jej życia. Podział warsztatu na dwie części jest uzasadniony tym, że poprzez własną praktykę, uważność na swoje emocje podczas ćwiczeń, uczestniczki będą mogły zbilansować to doświadczenie albo zbliżyć się do istoty napięcia poprzez pracę indywidualną w ramach pisania intuicyjnego. 

Warsztat pracy z dotykiem.

Podczas warsztatu będziemy pracować z dotykiem, zgłębiając indywidualne granice i potrzeby związane z tym sensoryczno-mistycznym połączeniem. Praktykując uzdrawiający dotyk, będziemy mogły przyglądać się zapisom w naszych ciałach. Warsztat będzie oparty na szeregu ćwiczeń indywidualnych, w parach oraz w małych grupach. W ćwiczeniach będą wykorzystywane elementy pracy z ciałem w oparciu o podstawowe zagadnienia w tantrze, kontakt improwizacji  i dramie. 

Warsztat pisania intuicyjnego w oparciu o strumień świadomości jako metody samouzdrawiania.

Usiądź wygodnie i zacznij pisać. Nie oceniaj, po prostu pisz, daj porwać się temu, co w Tobie nieuświadomione. Niech płynie. Oddaj się tej praktyce w delikatności i z pełnym zaufaniem do treści, które chcą przedostać się na powierzchnię. Poczuj siłę skojarzeń, obrazów, myśli, słów, które są w bezpośrednim kontakcie z twoją duszą. Ta praktyka ma moc uzdrawiania. Niesie wgląd, dzięki któremu możesz skontaktować się ze swoimi emocjami. Ta kreacja daje przestrzeń w samopoznaniu, poprawia samopoczucie, pomaga utrzymać równowagę emocjonalną, redukuje stres. Wsparciem w praktyce pisania intuicyjnego będą metody Tappingu (metoda EFT – Emotional Freedom Techniques) oraz Channelingu, czyli metody nawiązywania kontaktu ze swoim wewnętrznym przewodnikiem duchowym. Zanim zaproszę Cię do pisania, będziemy miały czas na skontaktowanie się ze swoim sercem -kompasem naszego życia – czułym przewodnikiem.

fot. Agnieszka Cytacka

prowadzenie Daria Kopiec – reżyserka filmowa i teatralna. Równolegle z rozwojem artystycznym od kilku lat intensywnie pracuje nad samodoskonaleniem poprzez własną terapię w nurcie Lowenowskim, praktykę Tantry, medytację, praktykę Movement Medicine, naukę metody Tappingu (metoda EFT – Emotional Freedom Techniques) oraz Channelingu. Jej inspiracją na tej ścieżce jest Alejandro Jodorowsky – chilijski artysta, reżyser filmowy i teatralny oraz przewodnik duchowy, twórca metagenealogii. 

12 marca (niedziela), godz. 11.00-17.00

Regulamin warsztatów dostępny jest na stronie www.ckis.konin.pl

Liczba osób w grupach ściśle ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat!

Opłata jest uzależniona od liczby warsztatów, w których uczestniczka bierze udział.

Karnet (liczba warsztatów)Koszt karnetuKoszt 1 warsztatu w karnecie
1.120 zł120 zł
2.220 zł110 zł
3.270 zł  90 zł
4.320 zł  80 zł

Szczegółowe informacje i zapisy: Paulina Pachulska-Wojdak 63 243 63 50,

                                                             p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl