Przejdź do treści
Centrum-archiwum 28 czerwca - 2 lipca 2021

Letnie Warsztaty Teatralne

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza nauczycieli, instruktorów i wszystkie zainteresowane pełnoletnie osoby do udziału w letnich warsztatach teatralnych.

„Warsztat pracy z teatru autorskiego, czyli spotkanie moje z Wami” – to będzie warsztat skupiony na pracy zespołowej. Powinno być żywo, refleksyjnie, organiczne i zabawowo. Popracujemy metodą teatru autorskiego, którą staram się praktykować razem z członkami mojego teatru od prawie 20 lat. Wymaga ona czujności na każdego uczestnika spotkania, bo to jest bardzo istotne w naszych wspólnych poszukiwaniach, jakich wspólnie doświadczamy.  Sztuka, a teatr w szczególności, wymaga od nas ciągłych pytań o siebie, o świat i o nasze relacje z drugim człowiekiem. Może właśnie dzisiaj jest to nam potrzebne najbardziej. I ja chciałbym poprzez moje doświadczenie teatralne podzielić się z Wami częścią tej mojej drogi, którą nazywam własną tożsamością

Marek Kościółek

 

Termin: 28 czerwca – 2 lipca 2021 r.

Miejsce: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wityng w Mikorzynie k. Konina

 

Program będzie realizowany wg poniższych zagadnień:

  1. Jak się zbliżyć ponownie z mądrością własną i innych?
  2. Moja mapa wzajemności i możliwości, które chcę odkrywać.
  3. Jak być dobrym liderem, animatorem, edukatorem i pedagogiem teatru?
  4. Komunikacja w autorskiej metodzie pracy z ludźmi.
  5. Naszą siłą i zasobem jest umiejętność pracy zespołowej.
  6. Czy organizować, a jeśli tak, to Co, z Kim i dla Kogo?
  7. Zabawa środkami teatralnymi jako narzędzie do pracy z grupą. 

 

Prowadzenie: Marek Kościółek

Reżyser, aktor, społecznik, politolog i pedagog. Ukończył Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice, podyplomowe studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Przez ponad dekadę związany był z goleniowskim Teatrem Brama. W 2002 roku założył w Maszewie alternatywny Teatr Krzyk, którym kieruje. Organizuje ogólnopolskie festiwale teatralne oraz współtworzy międzynarodowe akcje społeczno-kulturalne. Współpracuje z artystami niezależnymi z Niemiec, Ukrainy, Albanii, Norwegii, Włoch, Hiszpanii Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi. Od 2002 roku prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i Europie. Zdobył wiele nagród i wyróżnień na kilkudziesięciu ogólnopolskich festiwalach oraz otrzymał nagrody w dziedzinie teatru alternatywnego. Występował m.in. na: Łódzkich Spotkaniach Teatralnych, Międzynarodowym Campusie Artystycznym FAMA, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA i Ogólnopolskim Festiwalu „Windowisko”. Jest współtwórcą działań artystycznych realizowanych we współpracy z Fundacją Dobra Wola z Krakowa, Pracownią Alternatywnego Wychowania z Łodzi, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Gryficach, a także współtwórcą idei Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej – konsolidacji teatrów alternatywnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. W 2013 roku założył grupę teatralną Ujście w Świnoujściu. Pracuje z nauczycielami, animatorami, edukatorami, lokalnymi liderami, młodzieżą, studentami, wychowankami placówek szkolno-wychowawczych oraz osobami z niepełnosprawnościami. Inicjuje również  projekty profilaktyczne i artystyczne z osobami osadzonymi i uzależnionymi. Obecnie zajmuje się działaniami związanymi z teatrem legislacyjnym.

Zgłoszenie na warsztaty następuje poprzez przesłanie karty zgłoszenia (podpisany skan mailem) lub papierowy oryginał na adres organizatora:

Centrum Kultury i Sztuki – DK Oskard,Aleje 1 Maja 7 A, 62-510 Konin do dnia 18 czerwca  2021 r. i uiszczenie opłaty w tym terminie.

Liczba miejsc jest ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata za udział wynosi 450 zł od osoby – obejmuje zakwaterowanie (4 noclegi) i pełne wyżywienie.

Uczestnicy będą zakwaterowani w 3-pokojowych domkach, po dwie osoby w pokoju, ze wspólną łazienką na domek.

Koszty merytoryczne pokrywa Organizator. Dojazd na koszt własny.

Informacji udziela Paulina Pachulska-Wojdak – specjalistka ds. programowych

tel. 63 243 63 50

e-mail: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl

www.facebook.com/ckis.konin