Przejdź do treści
Aktualności 30 stycznia 2022

Przejrzyj na oczy! 30. Finał WOŚP

Koncerty, stoiska warsztatowe, happening i oczywiście – licytacje na szczytny cel! To część atrakcji, które szykujemy dla Was na 30. Finał WOŚP!

30 stycznia 2022 roku odbędzie się jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie spotkamy się z mieszkańcami Konina w Galerii nad Jeziorem, ale będziemy grać nie tylko tam. W tym roku będziemy zbierać fundusze na dziecięcą okulistykę. „Orkiestra” zabrzmi dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Licytuj, graj, pomagaj!
Koniński sztab WOŚP uruchomił aukcje Allegro! Znajdziecie tam m.in. oryginalne rękodzieło, gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, książki czy vouchery.

Nasze aukcje znajdziecie tutaj: allegro.pl/uzytkownik/zi89

Będzie ich coraz więcej, dzięki wspaniałym darczyńcom, którzy dzielą się z naszym sztabem swoimi skarbami czy fantastycznymi usługami. Opieka wytchnieniowa? Nauka jazdy na rolkach? A może rejs łodzią po jeziorze? Już wkrótce vouchery na takie atrakcje będzie można wylicytować na naszych aukcjach.

To niezawodni darczyńcy sprawiają, ze w każdym tygodniu będą pojawiały się nowe oferty. Bądźcie więc czujni!

Pomóż już teraz!

Nasz sztab także w tym roku dołącza do orkiestrowej zbiórki!  Już teraz można wesprzeć WOŚP i wpłacić fundusze do naszej sztabowej, konińskiej eSkarbonki, którą znajdziecie pod tym linkiem: eskarbonka.wosp.org.pl/g1dakn

eSkarbonki to „wirtualne puszki”, dzięki którym kwestujący mogą zbierać datki na rzecz WOŚP w Internecie, a darczyńcy mogą się do takiej zbiórki przyłączyć. Wszystko odbywa się online, bezpiecznie i szybko. Już teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy dorzucą się do naszej eSkarbonki.

Włącz pomaganie – zostań wolontariuszem WOŚP

CKiS w Koninie znajdziecie w Bazie Sztabów pod numerem 740. Szefem jest Justyna Kałużyńska. Wraz z nami kwestować będzie aż 725 wolontariuszek i wolontariuszy z Konina, a także ościennych miejscowości: Wierzbinka, Goliny, Kazimierza Biskupiego, Żychlina, Skulska, Kramska, Liśca Wielkiego.

Zachęcamy gorąco, by dołączyć do konińskiego sztabu i zostać wolontariuszem. Dokładne informacje znajdują się na naszej stronie.

Biegnij z nami po dobro!

Podczas 30. Finału WOŚP odbędzie się w Koninie wyjątkowy NOCNY bieg „Policz się z cukrzycą”. W wydarzeniu będzie mogło wziąć udział 300 zawodników! Uczestnicy pokonają dwukilometrową trasę wokół Jeziorka Zatorze. Gwarantujemy dobrą zabawę do końca świata i jeden dzień dłużej. Dla każdego biegacza mamy okazjonalny medal i koszulkę!
O tym, jak się zapisać, przeczytacie tutaj: https://www.ckis.konin.pl/w-nocy-biegniemy-po-dobro/

Będzie się działo! Rozgrzejemy Wasze: Serca…

Do wspólnego grania z Orkiestrą zaproszą też … MORSY! Na Przystani Gosławice odbędzie się wspólne morsowanie ze stowarzyszeniem „Morsy Konin”. Hasło? „Morsy też grają!”. Wspólnie rozgrzejemy nawet najbardziej zmarznięte serca.

Brzuchy…
Nie samym chlebem żyje człowiek, niemniej gwarantujemy, że przygotowany przez naszych przyjaciół gigantyczny bochen będzie jedną z największych – i to dosłownie! – atrakcji Finału. Eskorta wypieku spoczywać będzie na barkach (a raczej skrzydłach) prawdziwych Aniołów. Tym samym pachnący chleb będzie NIEZIEMSKO pyszny!

Uszy…
Halina Kunicka śpiewała kiedyś, że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”. A my tylko to potwierdzimy! Podczas Finału zaprosimy Was na kolorową paradę z udziałem orkiestry dętej! Radosna i energetyczna muzyka rozgrzeje wszystkich uczestników wydarzenia w ten zimowy, ale jakże wesoły dzień!

Ręce…
I to nie tylko klaskaniem! Podczas 30. Finału WOŚP będzie można wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach i zabawach. Wielbiciele rękodzieła na pewno nie będą się nudzić! W planach między innymi warsztaty krawieckie. Rozgrzewajcie paluszki!

Umysły!
Dla miłośników łamigłówek będziemy mieli wyjątkową atrakcję – stoisko z grami planszowymi. Gry logiczne, strategiczne, przygodowe i takie zupełnie na luzie. Czujemy, że będzie więcej śmiechu niż rywalizacji i tak trzymać!

Znajdźcie nas na Facebooku:  https://www.facebook.com/KoninSztab740

Zapraszamy na intensywne orkiestrowanie razem z nami!