Przejdź do treści
Wydarzenia

Teatr – Dotknij

Innowacyjny, międzygeneracyjny projekt edukacyjny dedykowany przede wszystkim seniorom oraz dzieciom najnajmłodszym – w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat, a także ich bliskim dorosłym i osobom zajmującym się edukacją oraz studentom kierunków pedagogicznych.

Głównym założeniem projektu jest stymulowanie aktywności w ramach twórczej i kreatywnej współpracy odbiorców z artystami.

To spotkanie ze sztuką w zupełnie nowej formie.

Zaprosimy do wspólnej kreacji rodziny z bardzo małymi dziećmi – w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat, a także studentów, seniorów i edukatorów. Razem z artystami i pedagogami z całej Polski uczestnicy warsztatów będą tworzyć, bawić się, rozwijać i doświadczać.

TEATR – dotknij to cykl kreatywnych warsztatów, które eksplorują zmysł dotyku i poszukują inspiracji w materii teatralnej.

TEATR – dotknij to także unikatowa instalacja i spektakl pt. „Łaskotki”. Specjalnie z myślą o rodzinach z naprawdę maleńkimi dziećmi – w wieku od 0 do 18 miesięcy, czerpiąc inspirację z warsztatów odbywających się w trakcie trwania projektu, artyści wykreują miłą w dotyku, bezpieczną i stymulującą rozwój oraz relacje przestrzeń. „Łaskotki” połączą taniec, muzykę tworzoną na żywo oraz śpiew – będą pięknym, sensorycznym, rodzinnym doświadczeniem.

TEATR – dotknij to zajęcia taneczne, scenograficzne, muzyczne, producenckie i wiele innych, w ramach których wszyscy uczestnicy przekonają się, że dotknięcie teatru może stać się świetnym sposobem na rozwijanie własnych kompetencji i pobudzanie kreatywności.

Koordynator merytoryczny: Alicja Morawska-Rubczak (reżyserka, pedagożka teatru, współpracująca z wiodącymi polskimi i światowymi organizacjami zajmującymi się sztuką dla dzieci)

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego