Przejdź do treści
Wydarzenia

„To co czujesz jest ważne! – Ty, sztuka i twoje emocje” | Stowarzyszenie M-LAB

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „To co czujesz jest ważne!” organizowanej przez nas w partnerstwie z Miastem Konin w ramach Programu „Minigranty 2023” Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz pod patronatem Prezydenta Miasta Konina oraz UNICEF Polska.

Jako młodzi ludzie ze Stowarzyszenia M-LAB działamy na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży w Koninie, pobudzając nasze postawy twórczej i kreatywności, budowania poczucia sprawczości a także przeciwdziałania wykluczeniu, samotności oraz problemom psychicznym młodych ludzi oraz ochrony naszych praw.

Chcemy ukazać, jak mało wiemy o tym, co inni ludzie czują, jednocześnie podkreślając, że w tym tkwi piękno ludzkich emocji. Każdy doświadcza emocji w inny sposób, często trudno jest je wyrażać słowami, ponieważ są one skomplikowane, a stwierdzenie „jestem smutny” nie oznacza u każdej osoby tego samego. Problemy emocjonalne dotykają praktycznie każdego człowieka, zwłaszcza ludzi młodych. Rozpoznanie i nazwanie emocji początkiem drogi, by je zrozumieć, poprowadzić oraz by nauczyć się nad nimi zapanować. Jednocześnie celem poznawania emocji nie jest ich tłumienie, lecz dawanie im ujścia w sposób bezpieczny dla wszystkich.

Chcemy to osiągnąć, dając możliwość do wyrażenia emocji w sposób intuicyjny, aby pokazać zarówno starszym, jak i młodszym osobom, że emocje towarzyszą nam każdego dnia, że każda z nich jest cenna, i że potrzebujemy tylko nauczyć się wyrażać je w odpowiedni sposób.

Akcja “To co czujesz jest ważne” będzie składać się z trzech elementów

1. Spotkania organizacyjno-warsztatowego pt. „To co czujesz jest ważne!”
2. Akcji w szkołach i instytucjach w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka pod hasłem: „To co czujesz jest ważne!”
3. Wernisażu interaktywnej wystawy pt. „To co czujesz jest ważne! – Ty, sztuka i twoje emocje”