Przejdź do treści
Centrum-archiwum 6 listopada 2020

Wystawa poplenerowa CIĄŻEŃ 2020 „Portret w plenerze”

We wrześniu w Ciążeniu odbył się organizowany przez CKiS plener fotograficzny, którego uczestnikami w lwiej części byli członkowie Konińskiego Klubu Fotograficznego FF. Już sama przestrzeń Zamku oraz przepiękny krajobrazowo park wokół pałacu w stylistyce późnego baroku i rokoka wystarczyły, by zachłysnąć się miejscem i znaleźć niezliczoną ilość podniet do fotografowania.

baner wydarzenia portret w plenerze

Jednak dodatkową, absolutnie niebagatelną, atrakcją pleneru było warsztatowe spotkanie z Filipem Kowalkowskim, fotografem, który uwielbia dzielić się obrazem i światłem z innymi, a który w sposób swoisty dla siebie przekazał uczestnikom praktyczne zagadnienia dotyczące błyskania i portretowania w plenerze.

Efektem tych działań są powstałe w ciążeńskim pejzażu portrety, gdzie motywem przewodnim jest światło budujące stylistykę całościową przedstawianej sytuacji w fotografii. Niewątpliwie atutem powstałych zdjęć były fotografowane modelki w stylizowanych strojach w błysku światła zastanego, jak i sztucznego.

Najlepsze kadry wszystkich 16 uczestników, wybrane przez Filipa Kowalkowskiego, w 32 wielkoformatowych wydrukach zostaną zaprezentowane na wystawie „Portret w plenerze Ciążeń 2020”.

Renata Rudowicz

 

Wystawa zrealizowana w ramach Wielkopolskiego Konkursu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

 

 

https://www.ckis.konin.pl/portret-ciazen-2020-fotorelacja/

Wydarzenie realizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku epidemią COVID-19.