Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, które chcą uwolnić prawdziwe brzmienie swojego głosu, wydobyć z siebie dźwięki bez skrępowania, w zgodzie z własnym ciałem. Wykonamy ćwiczenia ruchowe i oddechowe, które pomogą odprężyć ciało i głos, wyeliminować wszelkie napięcia i blokady, wypracować stabilną, świadomą postawę.

fot. Arek Blomka

To wszystko pozwoli na uzyskanie swobody w wydobywaniu głosu. Następnie wspólnie wykonamy spontaniczną improwizację, czyli kompozycję powstającą w czasie rzeczywistym. Będziemy się głosem bawić, będziemy go odkrywać, wsłuchiwać się w swój głos, głosy pozostałych oraz ich współbrzmienia

Gosia Zagajewska – wokalistka, improwizatorka, poetka, finalistka XIII Połowu Biura Literackiego. Eksperymentuje z głosem, słowem i ruchem. Aktywnie działa na scenie warszawskiej muzyki improwizowanej. Przez pewien czas związana była z Teatrem Powszechnym, gdzie współpracowała ze Strefą Wolnosłową.
W 2016 r. w ramach wielokulturowego projektu Atlas występowała w spektaklu „Narysowałam więcej, niż tu widać” wystawianym w Teatrze Powszechnym, a także w Akademie der Künste w Berlinie. W 2017 r. powołała do życia efemeryczny, wielokulturowy kolektyw Andakali Goveyu, który przygotował i wystawił spektakl „Człowiek podstawowy”. W 2018 r. ukazały się dwa albumy z jej udziałem: Word-Sound-Pool (Murmure Intemporel) oraz Szpety (Ersatz Recordings). We wrześniu 2018 r. została finalistką XIII Połowu organizowanego przez prestiżowe wydawnictwo Biuro Literackie i uczestniczyła w 23. edycji najstarszego festiwalu literackiego Stacja Literatura.
Współtworzy zespoły Warsaw Improvisers Orchestra, Word-Sound-Pool, Casting Lots, Szpety.

 

Utwór z płyty „Szpety”, Ersatz Recordings 2018 / ERSATZ001

Komenatrze są wyłączone