Pełne wyrazu i ekspresji kompozycje abstrakcyjne Izy Kostiukow będzie można oglądać od 16 września w Galerii CKiS Wieży Ciśnień w Koninie. O g. 18.00 otwieramy wystawę „Zamknijcie oczy”.

 

Malowanie jest dla niej procesem rozważania powstającej na płótnie sytuacji, by z niej uchwycić to co najistotniejsze. Artystka podkreśla dużą wagę emocji jako punktu wyjścia w tworzeniu obrazów. Ogranicza kolor, pozostawiając kontrast, by syntetyzować duży ładunek emocjonalny w formę wyciszoną i uproszczoną. Na wystawie zaprezentujemy cykl obrazów powstałych w latach 2014-2016.

plakat-iza

Iza Kostiukow urodziła się w Giżycku. Studiowała w ASP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. Pracuje w Galerii CKiS Wieży Ciśnień, gdzie prowadzi zajęcia w pracowni rysunku i malarstwa. W 2011 r. wyróżniona przez Prezydenta odznaką honorową „Za zasługi dla miasta Konina”. Uprawia malarstwo sztalugowe. Jest też kuratorką plenerów. Od 2013 r. we współpracy z ABC Gallery w Poznaniu organizowała Międzynarodowe Plenery Artystyczne – Summer Jam.

Komenatrze są wyłączone