The BEAT FREAKS – to projekt muzyczny sygnowany nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińsko-duńskim rodowodem. Zespół zadebiutował w roku 2016 albumem „Leon”, który został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez muzyków, znalazł się również w TOP TEN 2016 płyt jazzowych wg Mateusza Magierowskiego (Polish-Jazz.blogspot). Singiel „Pod Nóżkę” znalazł się w zestawie do głosowania na Liście Przebojów Radiowej Trójki.

Album doczekał się wielu pozytywnych recenzji zarówno w mediach branżowych „Jazz Forum”, Polish-Jazz_Blogspot, gazetach codziennych, ale również w prestiżowym „All About Jazz”, które jest jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów jazzowych na świecie.

Obecnie muzycy aktywnie koncertują i pracują nad repertuarem na drugą płytę, która powinna ukazać się w 2018 r.

Muzycy uciekają od utartych schematów jazzowych form, proponując muzykę, która jest swoistą opowieścią. W ich twórczości znajdziemy inspiracje i zapożyczenia zarówno z muzyki słowiańskiej, ludowej, etnicznej czy wręcz rockowej. Jednocześnie muzyka zespołu pozostaje świeża, nawiązując do brzmienia współczesnego jazzu.

Zespół tworzą:
Tomasz Licak – saxophone
Michał Starkiewicz – gitar
Paweł Grzesiuk – bass
Radek Wośko – drums

The Beat Freaks jawi się jako jedna z najciekawszych współczesnych grup z pograniczu jazzu, jazzu elektrycznego i muzyki improwizowanej.

„The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i – mimo młodego wieku – już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki”. (Marek Romański – Jazz Forum)

Linki do video z promocyjnego koncertu w Studio S1.

https://www.youtube.com/channel/UCrtrjVV0vnbcEmEiT-ASVxA

Komenatrze są wyłączone