Przejdź do treści
Wieża-archiwum 21 kwietnia - 12 maja 2017

FESTIWAL PERMUTACJE. Wernisaż i koncerty

Permutacje to wydarzenie cykliczne prezentujące zjawiska, obiekty i procesy, w których obecne są powtórzenia i wariacje. Festiwal sztuki komputerowej stawia pytania o rolę i funkcję techniki w kulturze. Dotychczas w jego ramach prezentowane były grafika, wideo, kompozycje muzyczne, prace imersyjne, generatywne i interaktywne.

W tegorocznej edycji wspólnym mianownikiem stały się relacje między biologią i techniką, pojęcia i zjawiska związane z życiem, przyrodą, ekosystemem.

Dadaplantpoetry – M. Brzeziński

Wśród zaproszonych na wystawę artystów znaleźli się: Patryk Lichota, Michał Brzeziński, Paweł Janicki, Roman Bromboszcz oraz Miron Tee.

Ich realizacje odnoszą się do takich kwestii jak komunikacja międzygatunkowa, w szczególności między człowiekiem i rośliną, mutacja i indywidua transgeniczne, dialog między człowiekowadami, matematyczna podstawa przyrody, modelowanie elementarnych form współistnienia, forma i kształt życia wewnętrznego jednostki zanurzonej w świecie informacji.

Cybernetyczny dialog ludzi-insektów- R. Bromboszcz

 

W części scenicznej pojawią się Radosław Sirko jako Duy Gebord oraz Karol Firmanty. Poza repetycjami, jakie znane są z muzyki elektronicznej, w tej części odnaleźć będzie można również efekty zmysłu programowania, w szczególności, algorytmy odnoszące się do ewolucji gatunku.

 

 

fot. B. Mazurek