Przejdź do treści
Wydarzenia 30 listopada 2017

Przegląd Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC 2017

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC „Globalny Rozwój w Kinie” zagości w Koninie w kinie Oskard 30 listopada. Festiwal jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecim na świecie innowacyjnym wydarzeniem łączącym kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne.

Obrazy prezentowane na Festiwalu HumanDOC to prawdziwe perełki filmów dokumentalnych, krótko- i długometrażowych, pokazujących globalne współzależności, problemy i wyzwania. Festiwal to świat w zbliżeniu: życie za mniej niż jednego dolara dziennie, walka z wykluczeniem społecznym, skutki zmian klimatycznych, pomoc międzynarodowa, konflikty.

Przegląd festiwalu prezentuje filmy niebanalne, pełne pasji i emocji, które uwrażliwiają na niesprawiedliwość społeczną i przede wszystkim inspirują do działania, pokazują, że nawet będąc tu, w Polsce, możemy zmieniać życie innych ludzi na lepsze, pomagać nawet w najdalszych zakątkach świata. To filmy, które inspirują do myślenia i pozwolą odkryć świat na nowo! W kinie Oskard widzowie zobaczą 3 filmy: „ER-Coming”, ” Dwa światy oraz „Córka Jeziora”.

W „ER-Coming” profesor medycyny zaczyna prowadzić pierwszego w swoim życiu video bloga, w którym w osobisty, emocjonalny sposób opowiada historię afgańskiej wojny oczami lekarzy. „Dwa światy”, to historia 12. letniej Laury , która staje się przewodniczką i opiekunką swoich niesłyszących rodziców. Trzecia propozycja „Córka Jeziora”, to opowieśc o andyjskiej kobiecie, która potrafi komunikować się z duchami wody, wykorzystuje swoje moce, aby zapobiec niszczeniu jeziora, które uważa za swoją matkę.

Na Festiwal HumanDoc zapraszamy 30 listopada. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina Oskard.

 

HumanDOC: ER – Coming | Sala Studyjna

Przegląd Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC 2017

Przegląd Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC 2017