Przejdź do treści
Wieża-archiwum 30 kwietnia 20:00

Koncert Abstract Household Warfare + wpnl

Dwa projekty podczas jednego wieczoru w Galerii CKiS Wieża Ciśnień!

Połączenie tych dwóch składów będzie spotkaniem unikatowym i zdarzy się po raz pierwszy w przestrzeni publicznej. Oba projekty dzień wcześniej w Poznaniu w pracowni uroruro zaprezentują się na prywatnym koncercie.

Węgierskie trio będzie w tym okresie w trasie, podczas której odwiedzi także między innymi Pragę, Drezno, Berlin, Düsseldorf i Wiedeń. Formacje zbliża do siebie umiłowanie do hałasu dźwiękowego poddanego dekonstrukcji, a także wykorzystanie głównie analogowej elektroniki w wariacjach pełnych szalonej abstrakcji. Instrumentaliści z Budapesztu i Berlina oraz performer i recytator z Poznania w konińskiej Wieży Ciśnień przeniosą Państwa w inny wymiar.

Zapraszamy gorąco na koncert w niedzielę 30 kwietnia o 20:00. Wstęp wolny.

Spuśćmy razem ciśnienie!

O ARTYSTACH:

Abstract Household Warfare

to połączenia wrażliwości trzech płodnych węgierskich artystów dźwiękowych. Po jednej stronie stołu noise’owy czarnoksiężnik Rovar17, a po drugiej Xpldnglke (aka rytmiczny pustelnik Rákoshegy). Na perkusji i samplerach godzi kolegów ZxBxFx.

Pejzaże dźwiękowe stworzone początkowo przez elektroniczny duet ślizgają się gdzieś pomiędzy katatonicznymi szumami fantomowymi, a pulsującymi rytmami na cienkim lodzie dźwiękowych sampli skażonych fragmentami bólu, teraz stawiając czoła nowemu wyzwaniu w trójkę przearanżowują apokaliptyczne sekwencje. To nic innego jak niekończące się zmagania, wieczna walka o kontrolę nad mikserem w pierwszy poranek po lobotomii.

wędrówki po nienarysowanych liniach

to nazwa duetu który tworzą damn jar / berlin – chaotyczne syntezatory oraz sampler/ i uroruro / poznań – poezja performance głos /

początkowo korespondencyjny charakter projektu ostatnio uległ zmianie

spotkania odbywają się zarówno w Poznaniu jak i w Berlinie

abstrakcyjne wiersze otrzymują bardzo przestrzenną warstwę dźwiękową nadal jest to mniej lub bardziej instrumentalnie noise ale razem gdzieś całość odpływa

https://uroruro-manufucktura.bandcamp.com/album/pani-porucznik-podziwiam-chaos-twoich-silnik-w