Przejdź do treści
Pracownia plastyczna. Na peirwszym planie obraz na sztaludze, na drugim planie młody mężczyzna maluje obraz.
Wieża ciśnień Edukacja

Pracownia POD GALERIĄ

W pracowni plastycznej „Pod Galerią” uzdolniona młodzież i dorośli rozwijają swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki plastycznej.
Cotygodniowe zajęcia, odbywające się w profesjonalnie wyposażonej pracowni, rozwijają talent i twórczą aktywność uczestników.

Prace prezentowane są na wystawach, pokazach, plenerach, a także konkursach. Istotnym elementem edukacji plastycznej cieszącym się wyjątkowym zainteresowaniem, są letnie plenery malarskie, które organizujemy w różnych częściach kraju. Wyjątkowe walory architektoniczne oraz malowniczy pejzaż wybranych przez nas miejsc, stają się inspiracją artystyczną dla młodych twórców.

Niewątpliwie wyróżniającą aktywnością uczestników naszej Pracowni jest udział w licznych konkursach plastycznych o zasięgu zarówno lokalnym, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Posiadamy w tym względzie duże doświadczenie potwierdzone wieloma osiągnięciami na prestiżowych konkursach. Na przestrzeni kilku lat pracy dochowaliśmy się sporego grona wiernych słuchaczy, których umiejętności i wrażliwość twórcza jest powodem do dumy. Dla części z nich pierwsze kroki stawiane w naszej Pracowni stały się inspiracją do kontynuowania edukacji artystycznej w Akademii Sztuk Pięknych, jak i innych placówkach edukacyjnych o profilu plastycznym. Najważniejszym dla nas celem jest to, aby nasi uczestnicy mieli możliwość wyrażenia swoich emocji poprzez twórczość plastyczną. W tym celu zapewniamy wszelkie potrzebne materiały, pokazujemy różnorodne techniki pracy, umożliwiamy działania na płaszczyźnie i w przestrzeni oraz przekazujemy podstawy wiedzy o sztuce i współczesności. Stwarzamy naszym uczniom warunki do powstania prac plastycznych, które są dla nich zachętą do dalszej pracy i rozwoju. Możliwość uczestnictwa w wernisażach Galerii „Wieży Ciśnień” oraz wykładach i warsztatach, jakie Centrum Kultury i Sztuki w Koninie organizuje, z jednej strony rozszerza horyzonty osób uczestniczących zajęciach, z drugiej daje nam ukierunkowanego odbiorcę sztuki.

Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem artysty plastyka, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, magistra sztuki Izabeli Kostiukow. Zapraszamy!

Instruktor: Iza Kostiukow
Uczestnicy: młodzież i dorośli
Miejsce zajęć: Pracownia „Pod Galerią” w „Wieży Ciśnień”, ul. Kolejowa 1a, tel. 63 242 42 12
Koszt: 100 zł (dorośli), 80 zł (dzieci i młodzież) na miesiąc. W przypadku uczestnictwa więcej niż jednego członka rodziny lub uiszczenia opłaty całorocznej stosujemy zniżki.
Wpłaty tylko na konto: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776

poniedziałek – 2 grupy osób dorosłych
16.00– 17.20
17.30 – 18.50

wtorek – 2 grupy osób dorosłych
14.20 – 15.40
15.50 – 17.10

środa – 2 grupy młodzieżowe
15.30 -16.50
17.00 – 18.20