Przejdź do treści
Oskard-archiwum 18 czerwca 2022

FOTOBITWA | 2. Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ

I miejsce – Grzegorz Adamek (zdjęcie nr 13)
II miejsce – Krystyna Jakubowicz (zdjęcie nr 2)
III miejsce – Mariusz Słowiński (zdjęcie nr 11)

Nagroda publiczności powędrowała do Krystyny Jakubowicz (zdjęcie nr 2)

Nagrodę specjalną od firmy Chemat otrzymał Marek Lewandowski (zdjęcie nr 5)

GRATULUJEMY!

NAGRODY ufundowali:
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie i firma Chemat Sp. z o.o. (partnerzy wydarzenia).


Temat FOTOBITWY: Street photo

Tematem street photo jest najczęściej dokumentowanie obecności człowieka w przestrzeni miejskiej. Są to zdjęcia niepozowane i niearanżowane. Te fotografie są potwierdzeniem umiejętności obserwacji przez fotografa otoczenia wokół niego oraz przewidywania ludzkiego zachowania. Liczy się spostrzegawczość i umiejętność znalezienia się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. W tegorocznej bitwie chcemy zobaczyć na zdjęciach właśnie te umiejętności. Tematem będzie zatem „ulica jako scena życia”, a uczestników postawimy przed zadaniem kreatywnego wkomponowania mieszkańców Konina i okolic w upatrzoną scenerię na terenie miasta.

Jurorzy
Tymon Markowski i Tomek Kulas

Fotografujesz? A może lubisz oglądać ciekawe zdjęcia? Zapraszamy na FOTOBITWĘ, która odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2022 r. w ramach 2. edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ, na żywo w CKiS DK Oskard. Jurorami bitwy będą Tomasz Kulas i Tymon Markowski oraz publiczność.

Zadanie jest proste – należy zrobić zdjęcie na zadany temat w określonym czasie i miejscu. Dostarczyć je organizatorom i… trzymać kciuki, by fotografia została doceniona przez publiczność i jury. Przebieg FOTOBITWY opisujemy niżej.

Swój udział mogą zgłosić wszyscy chętni: zawodowcy, amatorzy i pasjonaci fotografowania bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy sprzęt.

Temat tegorocznej FOTOBITWY, opatrzony komentarzem jurorów, zostanie ujawniony dopiero 17 czerwca 2022 r., o godz. 10.00, na stronie ckis.konin.pl. Dotrze również do wszystkich zgłoszonych uczestników drogą e-mailową. Liczba miejsc jest ograniczona – w Fotobitwie maksymalnie może wziąć udział 48 osób. Warunkiem uczestnictwa jest zakupienie, do 16 czerwca do godz. 22.00, biletu w cenie 40 złotych poprzez stronę internetową ckis.konin.pl bądź w kasie CKiS-DK Oskard oraz zaakceptowanie regulaminu.

Zdjęcie należy dostarczyć 18 czerwca w godzinach 14:00-16:00 w miejscu METY FOTOBITWY, czyli w Domu Kultury Oskard (Aleje 1 Maja 7a), gdzie zacznie się rejestracja uczestników. Wszyscy, którzy stawią się na MECIE, otrzymają identyfikacyjny numer i o godz. 17.00 wezmą udział w gorącym FINALE.

Do kibicowania zapraszamy wszystkich miłośników fotografii oraz tych, którzy chcą wesprzeć swoich faworytów.  Na koniec zwycięzców bitwy obsypiemy cennymi nagrodami. To niepowtarzalna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na żywo, a przede wszystkim do dobrej zabawy. Zapraszamy!

START: 17 czerwca 2022 r., godz. 10.00

META / REJESTRACJA: 18 czerwca 2022 r., od 14.00 do 16.00. Dom Kultury Oskard

FINAŁ: 18 czerwca 2022 r. godz. 17.00

GDZIE: MIASTO KONIN, POWIAT KONIN I CKIS-DK OSKARD

PRZEBIEG FOTOBITWY :

 1. Zapoznajesz się z tematem bitwy i komentarzem jurorów.
 2. Wykonujesz fotografię na zadany temat w godzinach w określonym terminie. Pamiętaj, by zdjęcie było zapisane w formacie JPG, a Twój aparat miał ustawioną aktualną datę i godzinę.
 3. Stawiasz się na MECIE FOTOBITWY w CKiS DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a w Koninie
 4. Rejestrujesz się i zapewniasz możliwość zgrania zdjęcia ze swojego sprzętu fotograficznego z wykorzystaniem łącza USB (zabezpieczenie właściwego kabla, adaptera lub czytnika kart pamięci).
 5. Bierzesz udział w FINALE FOTOBITWY, przybywając osobiście na godzinę 17.00 do CKiS-DK Oskard.
 6. Wraz ze wszystkimi obecnymi głosujesz na konkretne zdjęcia, które parami będą pojawiały się na ekranie. Fotografia wybrana przez publiczność bierze udział dalej w bitwie, druga odpada. Jurorzy mają prawo weta, mogą zmienić decyzję publiczności, odrzucić lub przepuścić oba zdjęcia.
 7. Eliminacje trwają, liczba zdjęć maleje, aż w końcu pozostają zwycięzcy FOTOBITWY – nagrodzone zostaną trzy zdjęcia (III ,II, i I miejsce) oraz zdjęcie publiczności, wyłonione ze wszystkich zgłoszonych fotografii. Dodatkowo nagrodę specjalną przyzna firma Chemat Sp. z o.o.

Zwycięzcy, w błysku fleszy, odbierają gratulacje i wartościowe nagrody.

WAŻNE! Prosimy zapoznać się z regulaminem FOTOBITWY.

ZASADY W SKRÓCIE:

 1. W FOTOBITWIE maksymalnie może wziąć udział 48 osób.
 2. Przepustką do udziału jest zakupiony bilet i akceptacja regulaminu (w plikach do pobrania).
 3. Temat bitwy proponują jurorzy.
 4. Należy mieć cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartą pamięci lub smartfon, tablet umożliwiający wykonanie zdjęcia dobrej jakości.
 5. Jedna osoba może zgłosić tylko jedno swoje zdjęcie, wykonane w terminie od godz. 10.00 w dn. 17.06.2022r. do godz. 14:00 w dn. 18.06.2022 r., niepoddane obróbce.
 6. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w bitwie wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.
 7. Aby wziąć udział w FOTOBITWIE, uczestnik musi być w miejscu odbywania się bitwy, w dn. 18.06.2022 r. o godzinie 17.00, a wcześniej tego dnia, w godzinach od 14.00 do 16.00, przy rejestracji zgłosić się po odbiór numerka.
 8. Nagrody zwycięzcom rozdawane są zaraz po zakończeniu bitwy.
 9. Fotografie w trakcie trwania bitwy są anonimowe.
 10. Bitwa zaczyna się punktualnie o g. 17.00.
 11. Wyświetlane na ekranie parami zdjęcia pojawiają się losowo, zgromadzona publiczność głosuje na żywo, w efekcie eliminacji w finale pozostają 3 zdjęcia.
 12. Publiczność nagradza swojego faworyta ze wszystkich zgłoszonych zdjęć do finału.
 13. Jeśli osoby, która zdobędzie którąkolwiek z nagród (laureaci trzech miejsc, nagroda specjalna i nagroda publiczności), nie będzie na miejscu, nagroda bezpowrotnie przepada.
 14. Jurorzy dysponują prawem weta.
 15. Wszyscy uczestnicy mogą głosować w czasie bitwy.

NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW FOTOBITWY UFUNDOWAŁO Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie i firma Chemat Sp. z o.o. (partnerzy wydarzenia).

Uwaga! Zakup biletów na 3 różne wydarzenia w ramach 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ zapewnia udział w koncercie „Marcin Żabiełowicz z pomocą przyjaciół” w dniu 18 czerwca 2022 r. o godz. 21.00 w klubokawiarni NOT w CKiS-DK Oskard.

Tymi wydarzeniami są:

17 czerwca
9.00 Fotospacer „Wrażliwość i siła”

18 czerwca
8.00 Warsztaty fotograficzne „Błysk na lokacji – przesilenia”
17.00 FOTOBITWA

19 czerwca
9.00 Fototospacer „Konin postapokaliptyczny”

Termin: 18.06.2022 r.
Godzina: 17.00      
Miejsce: CKiS-DK Oskard
Bilet: 40 zł
Liczba osób: 48