Przejdź do treści
Oskard-archiwum 19 czerwca 2022

Fotospacer „Konin postapokaliptyczny” | 2. Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ

W ramach tegorocznej edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ, zapraszamy na fotospacer po Koninie, w którym poszukamy piękna w tym, co z pozoru wydaje się zużyte i zniszczone. Dwie niezwykłe lokalizacje – opuszczona hala fabryczna i składnica złomu, staną się scenami, w których zrealizujemy oryginalne, emocjonujące sesje portretowe modelek ubranych w stylu „Mad Maxa”. Zadbamy też o odpowiednią oprawę świetlną i… dymną!

W drugiej części fotospaceru wrócimy jednak do tego, co budzi nadzieję i radość. Poznamy jeden z najciekawszych parków miejskich w Polsce, pełen zieleni, ptaków i zwierząt. Powędrujemy też klimatycznymi uliczkami miejskimi, po których oprowadzi nas Damian Kruczkowski. Poznamy też najciekawsze elementy historii tego miasta.

Spacer poprowadzą Tomek Kulas i Arek Uriasz z grupy Fotospacery.pl.

Na to wydarzenie festiwalowe dowiezie nas autobus MZK w Koninie („FOTOSPACER”) . Zbiórka o godz. 8.30. Startujemy o godzinie 9.00  z przystanku spod Wieży Ciśnień (ul. Kolejowa 1a), gdzie planujemy powrócić około godziny 15.00.

Arkadiusz Uriasz

Pasjonat fotografii i zawodowy fotograf, rejestrujący na co dzień uroczystości i wydarzenia związane z Muzeum Wojska Polskiego. Niemal od początku związany z grupą FotoSpacery.pl – ekipą pasjonatów organizującą oryginalne wydarzenia, łączące fotograficzne „safari” w miejscach nieoczywistych czy niedostępnych ze szkoleniami technik obrazowania, warsztatami, testami sprzętu foto-video oraz spotkaniami towarzyskimi.

Tomasz Kulas

Fotograf, który odkrył, że oprócz samego fotografowania ogromną satysfakcję sprawia mu także fotografowanie przeżywane wspólnie. Organizator i prowadzący wielu szkoleń, wydarzeń i warsztatów fotograficznych. Założyciel grupy Fotospacery.pl, dziennikarz fotograficzny i technologiczny z ponad 20-letnim doświadczeniem, a także były trener centralny firmy Sony na Polskę w zakresie urządzeń foto-wideo.

Uwaga! Uczestnicy proszeni są o zabranie:

  • uniwersalnego obiektywu typu zoom lub stałoogniskowy o standardowej ogniskowej typu 35 mm lub 50 mm. Do tego zdecydowanie warto zabrać obiektyw portretowy, np. 85 mm lub 105 mm.
  • statywu (jeśli nie ma stabilizacji w aparatach czy obiektywach),
  • koniecznie – dobrego humoru i wyrozumiałości.

WAŻNE! Prosimy zapoznać się z regulaminem FOTOSPACERU.

Partnerami wydarzenia są: Hydrostal Spółka Jawna, Grupa Producentów Zbóż Rodzinny Spichlerz Sp. z o. o.; Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Sp. z o.o., grupa fotospacery.pl i Stowarzyszenie Koniński Teatr Tańca – Konin Dance Theatre.

UWAGA!

  1. Uczestnik kupując bilet na warsztaty wyraża zgodę na utrwalenie jego wizerunku na współcześnie dostępnych nośnikach obrazu i dźwięku (w trakcie udziału w warsztatach) i jego rozpowszechnianie poprzez wykorzystanie przez Organizatora w celach informacyjnych, promocyjnych i edukacyjnych w różnych formach przekazu (prasowego, telewizyjnego, filmowego i elektronicznego), przeprowadzenia warsztatów, identyfikacji jej Uczestników oraz na przetwarzanie jego danych osobowych w/w zakresie przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Niniejsza zgoda jest zgodą na rozpowszechnianie wizerunku w rozumieniu art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych.
  2. Uczestnik warsztatu ma prawo do wglądu i poprawiania danych osobowych, dlatego informujemy, iż Centrum Kultury i Sztuki w Koninie jest administratorem danych osobowych. Zapoznanie się ze sposobem ich przetwarzania możliwe jest poprzez stronę internetową http://www.ckis.konin.pl/wp-content/uploads/Zasady-przetwarzania-danych-osobowych.pdf i http://www.ckis.konin.pl/wp-content/uploads/Formularz-Rozporzadzania-Danymi-Osobowymi.pdf

Kontakt w sprawie fotospaceru:
Renata Rudowicz
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

DK Oskard
Aleje 1 Maja 7a
62-510 Konin
tel./fax (63)2746603
mail: r.rudowicz@ckis.konin.pl

Uwaga! Zakup biletów na 3 różne wydarzenia w ramach 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ zapewnia udział w koncercie „Marcin Żabiełowicz z pomocą przyjaciół” w dniu 18 czerwca 2022 r. o godz. 21.00 w klubokawiarni NOT w CKiS-DK Oskard.
Tymi wydarzeniami są:

17 czerwca
9.00 Fotospacer „Wrażliwość i siła”

18 czerwca
8.00 Warsztaty fotograficzne „Błysk na lokacji – przesilenia”
17.00 FOTOBITWA

19 czerwca
9.00 Fototospacer „Konin postapokaliptyczny”

Termin: 19.06.2022 r.
Czas trwania: od 9.00 do 15.00
Start: przystanek MZK w Koninie przy Wieży Ciśnień, ul. Kolejowa; autobus FOTOSPACER
Prowadzenie: Tomasz Kulas i Arkadiusz Uriasz z grupy Fotospacery.pl
Miejsce: stare tereny po firmie FUGO, przestrzeni należącej do Grupa Producentów Zbóż Rodzinny Spichlerz Sp. z o. o., Hydrostal, Park Chopina, Bulwary Konińskie, Starówka
Bilet: 40 zł
Liczba osób: 30