Przejdź do treści
Oskard-archiwum 18 czerwca 2022

Warsztaty fotograficzne „Błysk na lokacji – przesilenia” | 2. Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ

Chcesz poznać metody mieszania światła zastanego z lampą błyskową? Zapanować nad planem zdjęciowym i zbudować wciągające historie? Te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

             W ramach 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ odbędą się warsztaty fotograficzne, podczas których będziemy błyskać w fantastycznym plenerze skansenu etnograficznego konińskiego Muzeum Okręgowego. Naszym celem będzie opowiedzenie historii o tym miejscu i wplecenie w nie naszej słowiańskiej bohaterki. 

Zbliża się najkrótsza noc w roku, Noc Kupały. Cofniemy się w czasie i pokażemy magię tego miejsca. A Ty poznasz sekrety budowania kadru, oświetlania wymagających miejsc, pracy z modelką, dobierania właściwych parametrów ekspozycji. Nauczysz się kontrolować kolor, charakter i kierunek światła. Umiejętnie wykorzystasz prawo odwrotnych kwadratowych i zobaczysz, jak łączyć światło portretowe z lokacją.

Dla kogo są warsztaty?

Dla:

  • średnio zaawansowanych i zaawansowanych fotografów, chcących poznać sekrety lamp błyskowych,
  • ambitnych amatorów, którzy poznali podstawy fotografii i szukają drogi rozwoju,
  • wszystkich zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności oświetleniowych.


Warsztaty będą podzielone na dwie części.

W części pierwszej prowadzący przygotuje i omówi krok po kroku, jak buduje konkretne kadry, jakie metody oświetleniowe i jak wygląda reżyserowanie planu zdjęciowego.

W drugiej części uczestnicy będą mogli wypróbować wspomniane metody na własnym sprzęcie pod ekspercką opieką prowadzącego.

Uwaga!!! Uczestnicy proszeni są o zabranie:

  • aparatu z dostępnymi obiektywami:  35-90 mm (mogą być dłuższe),
  • lampy błyskowej / lamp błyskowych (reporterskich), naładowanych akumulatorów i karty pamięci,
  • koniecznie – dobrego humoru i wyrozumiałości.

Warsztaty poprowadzi:

Filip Kowalkowski – fotograf portretowy i reklamowy. 

Karierę fotograficzną zaczynał będąc jeszcze studentem UMK w Toruniu, gdzie pracował jako fotoreporter dla lokalnej gazety „Nowości Toruńskie”.  Jego kariera fotograficzna rozwijała się jednak w kierunku portretów i zdjęć reklamowych. Od 2012 roku uczy fotografii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadził też kursy fotograficzne na Akademii Fotografii w Warszawie. Jest też autorem warsztatów fotograficznych, skierowanych do entuzjastów obrazu na różnych poziomach zaawansowania. W swojej pracy najbardziej skupia się na opowiadaniu historii za pomocą obrazów, a technicznie – na mieszaniu światła błyskowego z naturalnym. 

Laureat nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych,  m.in. BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo czy International Photography Awards.  Juror w krajowych konkursach fotograficznych, m.in. Polska – Konteksty w roku 2018 i 2022. Od roku prowadzi również podcast fotograficzny „Filip Kowalkowski Fotografia”, w którym rozmawia o kreatywności i zdjęciach wybitnych artystów. 

Partnerem wydarzenia jest Muzeum Okręgowe w Koninie.

UWAGA!

  1. Uczestnik, kupując bilet na warsztaty, wyraża zgodę na utrwalenie jego wizerunku na współcześnie dostępnych nośnikach obrazu i dźwięku – w trakcie udziału w warsztatach. Wyraża także zgodę na rozpowszechnianie jego wizerunku poprzez wykorzystanie przez Organizatora w celach informacyjnych, promocyjnych i edukacyjnych w różnych formach przekazu (prasowego, telewizyjnego, filmowego i elektronicznego), przeprowadzenia warsztatów, identyfikacji jej Uczestników oraz na przetwarzanie jego danych osobowych w/w zakresie przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Niniejsza zgoda jest zgodą na rozpowszechnianie wizerunku w rozumieniu art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawach autorskich  i prawach pokrewnych.
  2. Uczestnik warsztatu ma prawo do wglądu i poprawiania danych osobowych, dlatego informujemy, iż Centrum Kultury i Sztuki w Koninie jest administratorem danych osobowych. Zapoznanie  się ze sposobem ich przetwarzania możliwe jest poprzez stronę internetową http://www.ckis.konin.pl/wp-content/uploads/Zasady-przetwarzania-danych-osobowych.pdf i http://www.ckis.konin.pl/wp-content/uploads/Formularz-Rozporzadzania-Danymi-Osobowymi.pdf

Kontakt w sprawie warsztatów:
Renata Rudowicz
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

DK Oskard
Aleje 1 Maja 7a
62-510 Konin
tel./fax (63)2746603
mail: r.rudowicz@ckis.konin.pl

Uwaga! Zakup biletów na 3 różne wydarzenia w ramach 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ zapewnia udział w koncercie „Marcin Żabiełowicz z pomocą przyjaciół” w dniu 18 czerwca 2022 r. o godz. 21.00 w klubokawiarni NOT w CKiS-DK Oskard.

Tymi wydarzeniami są:

17 czerwca
9.00 Fotospacer „WRAŻLIWOŚĆ I SIŁA”

18 czerwca
8.00 Warsztaty fotograficzne „Błysk na lokacji – przesilenia”
17.00 FOTOBITWA

19 czerwca
9.00 Fototospacer „Konin postapokaliptyczny”

Termin: 18.06.2022 r.
Czas trwania: od 8.00 do 14.00
Prowadzenie: Fotograf Filip Kowalkowski
Miejsce: Muzeum Okręgowe w Koninie
Bilet: 150 zł
Liczba osób: 15